L, 25.03.2023

Tuntud Eesti turvafirma ostab konkurendi äri

BNS
Tuntud Eesti turvafirma ostab konkurendi äri
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tallinna Kaubamaja.
Tallinna Kaubamaja. Foto: Ergo Kuld

30. detsembril sõlmis Tallinna Kaubamaja Grupp AS tütarettevõte Viking Security AS lepingu, millega omandab P. Dussmann Eesti osaühingult tema turvateenuste ärivaldkonna Eestis koos sellesse kuuluvate varade ja lepingutega. 

Alates 2021. aasta 1. märtsist lähevad äritegevuse omandamise tulemusel P. Dussmann Eesti osaühingu koosseisu kuuluvad turvateenuste osutamisega seotud vara ja lepingud tervikuna ning muutmata kujul üle Viking Security AS-ile, teatas Tallinna Kaubamaja Grupp börsile.

Turvateenuste osutamist jätkab ettevõte ärinime Viking Security AS all. Tehingu maksumust pooled ei avalda.

P. Dussmann Eesti osaühingu turvateenuste ärivaldkonna omandamine tugevdab Tallinna Kaubamaja Grupi turvateenuste tegevusvaldkonda. Tehing täiendab Viking Security AS mehitatud ja tehnilise valve teenuste portfelli ning suurendab turuosa. Omandatava ärivaldkonna aastane käive on ligi 1,2 miljonit eurot.

Viking Security AS-i tegevusvaldkondadeks on turvalahenduste loomine, turvasüsteemide projekteerimine, ehitus ja hooldus, mehitatud ja tehnilise valve teenused, sularahavedu, tuleohutusteenused ja inventeerimisteenused. 

Dussmann Service pakub puhastus-, toitlustus-, turva- ja hoonete tehnosüsteemide hoolduse teenuseid. Turvateenuste ärivaldkonnast väljumine võimaldab ettevõttel paremini keskenduda ülejäänud teenuste osutamisele.

Dussmann Grupi pakutavate teenuste hulka kuuluvad hoonete tehnosüsteemide hooldus, hoonete tehnilised lahendused ja projekteerimine, kinnisvarahaldus eakate põetus- ja hooldusasutustele, ettevõtte-sisese lastehoiuteenuste pakkumine ning raamatu- ja meediakaubamaja pidamine Berliinis.

Tehing ei ole käsitletav olulise osaluse omandamisena ega tehinguna seotud isikuga NASDAQ OMX Tallinna börsi emitentide nõuete reglemendi osa tähenduses ega avalda olulist mõju Tallinna Kaubamaja Grupp AS-i tegevusele.

Tallinna Kaubamaja Grupp AS nõukogu ja juhatuse liikmed ei ole tehingust muul viisil isiklikult huvitatud.

Märksõnad
Tagasi üles