T, 31.01.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Valitsus ei tea veel, kas ACTA peab riigikogu heakskiidu saama

Gert D. Hankewitz
Valitsus ei tea veel, kas ACTA peab riigikogu heakskiidu saama
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Valitsus ei tea veel, kas ACTA peab riigikogu heakskiidu saama.
Valitsus ei tea veel, kas ACTA peab riigikogu heakskiidu saama. Foto: SCANPIX

Eesti valitsus pole võltsimisvastast kaubanduslepingut ACTAt veel arutanud, mistõttu ei oska ametnikud ka öelda, kas see vajab riigikogu heakskiitu või mitte.

Eestis on ACTA peavastutajaks välisministeerium. Ministeeriumi pressiesindaja sõnul arutab Eesti valitsus lepingu allkirjastamist lähiajal. Kas leping on vaja saata ka riigikokku ratifitseerimisele, pidavat selguma materjalide ettevalmistamise käigus.

Ministeeriumi teatel võeti möödunud aasta 16. detsembril Euroopa Nõukogu põllumajanduse- ja kalandusnõukogu istungil vastu otsus anda Euroopa Komisjonile volitus allkirjastada leping ELi nimel.

«Enne Euroopa Liidu nõukogusid arutab Eesti valitsus üldjuhul eraldi vaid neid nõukogu päevakorrapunkte, kus ei ole eelnevalt ELi liikmeriikide alaliste esindajat komiteedes üksmeelele jõutud. Samuti neid küsimusi, kus Eesti riigisisest õigust tuleb muuta. Selles küsimuses polnud ei ühte ega teist põhjust, sest Eesti õigusruum neid küsimusi juba käsitleb,» teatas välisministeeriumi pressiteenistus. 

Märksõnad
Tagasi üles