K, 7.12.2022
Börsi ja krüptoturu hinnad toob sinuni

PRIA maksab otse- ja üleminekutoetused jõuluks välja

BNS
PRIA maksab otse- ja üleminekutoetused jõuluks välja
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Pärnumaal saab PRIA-lt ute üleminekutoetust 30 lambakasvatajat.
Pärnumaal saab PRIA-lt ute üleminekutoetust 30 lambakasvatajat. Foto: Marko Saarm

Saabuvateks jõuludeks on põllumajanduse registrite ja informatsiooni amet (PRIA) maksnud põllumeestele ja loomapidajatele välja otse- ja üleminekutoetused, mille tänavune eelarve on kokku ligi 172 miljonit eurot.

PRIA maksab 14 000 põllupidajale välja hektaripõhised otse- ja üleminekutoetuse. Samuti on ligi 900 loomapidajat selleks ajaks kätte saanud piimalehma kasvatamise otsetoetuse, teatas amet.

Põllumehed ja loomapidajad on PRIA klientide hulgas arvukaim toetusesaajate sihtgrupp ja neile makstavad ühikupõhised toetused moodustavad igal aastal suurima summa PRIA vahendatavatest toetustest.

Euroopa Liidu rahastatavate otsetoetuste eelarve on 25 miljoni euro võrra suurem kui eelmisel aastal – 169 miljonit eurot. Põllumajanduskultuuri ja heinaseemne üleminekutoetusi rahastab Eesti riik 2,6 miljoni euroga.

Esmaspäevase seisuga oli PRIA ühtset pindalatoetust maksnud kokku 108 miljoni euro ulatuses. Kliimat ja keskkonda säästvate põllumajandustavade toetust oli välja makstud 49,3 miljoni euro eest.

Noore põllumajandustootja pindalapõhist toetust oli PRIA maksnud 838 700 eurot ning puu- ja köögivilja kasvatamise otsetoetust 464 000 eurot.

Piimalehma kasvatamise otsetoetust oli PRIA esmaspäevaks maksnud 4 miljonit eurot, lisaks sellele piimalehma kasvatamise otsetoetust Saaremaal, Hiiumaal, Muhus, Kihnus ja Ruhnus 1,4 miljonit eurot.

Väikepõllumajandustootja toetust oli amet maksnud 948 100 eurot, põllumajanduskultuuri üleminekutoetust ligi 2,6 miljonit eurot ja heinaseemne üleminekutoetust 5700 eurot.

PRIA kodulehel avaldatakse toetuse saajate nimekirjad koos määratud summadega nii konkreetse toetuse leheküljel kui ka toetuse saajate lehel. Lisanduda võivad üksikute klientide andmed, kelle toetuste kohta pole veel otsuseid kinnitatud. 

Taotleja kontole laekuv summa võib kodulehel avaldatud määratud summast erineda, sest vajadusel teeb PRIA määratud summalt enne väljamakset tasaarveldusi, samuti on eraisikute toetustelt kinni peetud füüsilise isiku tulumaks.

Märksõnad
Tagasi üles