E, 25.09.2023

Libapakiteateid saatvad kelmid üritavad inimestelt raha välja petta

Tarbija24
Facebook
Comments
Omniva pakiautomaatid
Omniva pakiautomaatid Foto: Mailiis Ollino

Viimasel ajal on levima hakanud võltsitud pakiteated, kus inimestelt küsitakse saabunud paki eest raha juba ette.

Postiettevõte Omniva teatel levivad libasõnumid, kus pealtnäha Eesti Posti või Omniva nimel palutakse klientidel tasuda saabunud paki eest. E-kiri saabub näiliselt Omnivalt, kuid kirja saatjaks on tundmatu aadress.

Postiettevõtte teatel on tegemist pettusega ning seepärast on soovitav jälgida, milliselt meiliaadressilt teade saabub. Kui tegemist on võõrapärase aadressiga, siis tuleks kindlasti selle avamisest või linkidel klikkimisest hoiduda. Omniva korrektseks domeeniks on «omniva.ee» ning õiged kirjad saabuvad meiliaadressilt lõpuga @omniva.ee.

Tihti levivad libateadetega koos ka korrektselt kasutatud ettevõtte logod, mis peaks sõnumi usaldusväärsust tõstma. Samuti kasutatakse petukirjades näiliselt korrektseks maskeeritud linke, kuid link suunab kasutaja hoopis mujale. 

Juhul, kui tõesti peaks olema Omnivalt saabunud lunatasuga pakk, siis tuleb selle eest tasuda pakki kätte saades näiteks pakiautomaadi juures.

Sarnane petuskeem on käibel ka ingliskeelses versioonis teiste kullerfirmade kohta, kus samuti teatatakse paki kohalejõudmisest ning palutakse makse tasumiseks või kinnitamiseks vajutada lisatud lingile.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles