E, 25.09.2023

Maksu- ja tolliametit hakkab vedama Olympic kasiino eksjuht

Janno Riispapp
, reporter
Facebook
Comments
Madis Jääger, keskel.
Madis Jääger, keskel. Foto: TOOMAS TATAR / PM/SCANPIX BALTICS

Maksu- ja tolliameti peadirektorina alustab avaliku konkursi tulemusena 4. jaanuaril tööd Madis Jääger.

«Alati on hea meel, kui ennast tõestanud ja võimekas tippjuht erasektorist astub riigi teenistusse. Madise taust audiitori ja finantsjuhina ning suure rahvusvahelise kontserni aastatepikkune juhtimine tegid temast sobivaima inimese MTA juhi kohale,» sõnas rahandusminister Martin Helme.

«Lähiaastatel tuleb jätkata lihtsate ja mugavate avalike teenuste arendamist, et maksumaksjale oleks maksude tasumine võimalikult mugavaks ja lihtsaks tehtud. Samal ajal peab toimima ka tõhus järelevalve,» ütles rahandusminister Martin Helme.

«Tänane maksu- ja tolliamet on kaasaegne professionaalne organisatsioon, mis peab oma eesmärkide saavutamiseks intensiivselt ajaga kaasa käima,» ütles Madis Jääger.

Ta lisas, et ta on uuele ametikohale asumisel enda jaoks sõnastanud kolm suurt eesmärki: «Oluline on tõsta Eesti inimeste arusaamist maksude tasumise vajalikkusest ja seeläbi suurendada igaühe valmisolekut makse maksta, hoida maksu- ja tollitöötajate sihid selged ja motivatsioon kõrgel ning tagada, et ameti pakutavate avalike teenuste kasutamine oleks digiajastu standardite kohaselt kõrgel tasemel.»

Madis Jääger juhtis aastatel 2010-2018 börsiettevõtet Olympic Entertainment Group.

Aastatel 2001-2010 töötas Jääger audiitorbüroos PricewaterhouseCoopers, ta on ka vandeaudiitor ja Audiitorkogu liige. Jääger on omandanud Estonian Business Schoolis rahvusvahelise ärijuhtimise bakalaureusekraadi cum laude ja majandusteaduste magistrikraadi Tartu Ülikoolis.

Avaliku konkursi maksu- ja tolliameti peadirektori leidmiseks kuulutas riigisekretär välja septembris. Kokku laekus konkursile 14 avaldust.

Peadirektori nimetab viieks aastaks ametisse rahandusminister.

Laid läks erasektorisse

Valdur Laid.
Valdur Laid. Foto: Mihke Maripuu/Postimees

Viimased kolm aastat maksu- ja tolliametit vedanud Valudr Laid asus pärast ameti mahapanekut tööle Kristjan Rahu valdusfirmas UG Investeeringud.

Kristjan Rahu sõnul tingis UGI kasv vajaduse leida valdusfirmale juhataja. «Lisaks tippjuhi kogemusele on Valdur Laidil meiega ühine vaade ettevõtluse arengusuundadele ning meil on hea meel, et ta nõustus UGI-ga liituma,» ütles Rahu pressiteate vahendusel.

Laid oli alates 2017. aasta juunist kuni praeguseni MTA peadirektor. Enne MTA-d töötas ta aastatel 2012–2017 Telia Soome üksuses, neist viimased neli aastat selle tegevjuhina. Aastail 2002–2012 oli ta Elion Ettevõtted AS-i juhatuse liige ning alates 2004 aastast Elioni juhatuse esimees.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles