T, 3.10.2023

Omniva hoiatab: Euroopast jõuluostude tegemiseks on viimane aeg

Tarbija24
Facebook
Comments
Euroopast jõuluostude tegemiseks on viimane aeg
Euroopast jõuluostude tegemiseks on viimane aeg Foto: Omniva

Möödunud nädalal toimunud must reede ning sellele järgnenud Cyber Monday ostupühad on seadnud veebipoed enneolematu ostukoormuse alla. See võib tähendada, et mõned Euroopa e-poed ei jõua enam pärast ostupühi tellitud jõulukaupu õigeaegselt teele panna.

Omniva pakiäri rahvusvahelise segmendi juhi Marita Mägi sõnul on nii must reede kui ka sellele järgnenud Cyber Monday toonud juba mitu e-kaubanduse müügirekordit. «Müügirekordid tähendavad seda, et kõikidel müüjatel on hetkel käed-jalad tööd täis, et ostupühade tellimused võimalikult kiiresti teele panna,» selgitas Mägi. «Mõne Euroopa e-poe puhul võib tellimuste täitmine võtta nii kaua aega, et hiljem tehtud tellimused ei jõua enam õigel ajal teele ega enne jõule Eestisse.»

Mägi lisab, et Eesti e-poodide puhul on enamasti veel aega tegutseda hiljemalt detsembri keskpaigani. Hiinast, USAst ja muudest kolmandatest riikidest tellimiseks on aga juba hilja, välja arvatud juhul, kui kasutatakse kallimat ekspresskullerteenust. Euroopa tellimuste tegemiseks on viimased päevad.

Eraldi tähelepanu vajab Mägi sõnul Ühendkuningriigist kauba tellimine, kuna 1. jaanuarist rakenduvad sealt tellitud kaupadele samad tingimused, mis kõigile kolmandatele riikidele. «See tähendab, et Ühendkuningriigi saadetised on võrdsed näiteks USA ja Hiina saadetistega – enamasti tähendab see üle 22-euroste pakkide puhul käibemaksu lisandumist ning üle 150-euroste saadetiste puhul tollimaksu lisandumist,» selgitas Mägi.

Mägi sõnul võib halb üllatus tabada tellijat siis, kui kaup tellitakse veel detsembrikuus, kuid müüja jõuab kauba Ühendkuningriigist välja saata alles jaanuaris. «Sellisel juhul peab kauba tellija ikkagi maksma kaubalt täiendavad maksud, olenemata, et ost sooritati veel detsembris,» selgitas Mägi.

Mägi paneb pakitellijatele südamele, et Euroopast jõulukinke tellides tasub kiirustada ning kindlasti jälgida veebipoe või müüja tarnetingimusi. 

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles