N, 2.02.2023

Tallinki laev lõpetab uuel aastal sõidud Stockholmi ja Helsingi liinidel

BNS
Tallinki laev lõpetab uuel aastal sõidud Stockholmi ja Helsingi liinidel
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tallinki laev Victoria I Saaremaa sadamas.
Tallinki laev Victoria I Saaremaa sadamas. Foto: Marten Heinla

Tallink peatab alates 1. jaanuarist laeva Viktoria I sõitmise Tallinna–Stockholmi–Riia–Stockholmi–Tallinna ja Tallinna–Helsingi liinidel. 

Laev on kahel ajutisel liini sõitnud alates tänavuse aasta sügisest, et toetada Tallinki kaubavedu Eesti ja Rootsi vahel ning ühtlasi pakkuda ainsat ajutist meretranspordi ühendust Stockholmi ja Riia vahel, teatas Tallink.

Alates oktoobrikuust on Viktoria I teenindanud ka nädalavahetuseti toimuvaid Soome turule suunatud edasi-tagasi reise Helsingi–Tallinna liinil ilma mahaminekuta Tallinnas.

Kontserni otsus Viktoria I reisid peatada on tingitud asjaolust, et laeva sõitmine Eesti, Rootsi ja Läti vahel ei ole koroonaviiruspandeemia ning karmistuvate reisipiirangute olukorras reisijate arvu järsu kahanemise tõttu majanduslikult jätkusuutlik.

Ettevõte võtab esimesel võimalusel ühendust klientidega, kelle broneeringuid see otsus vahetult puudutab.

Ajal, kui laeva Viktoria I reisid Tallinna–Helsingi liinil on peatatud, on reisijatel võimalik kaasa teha viietunnine minikruiis laevadel Megastar ja Star, mis toimuvad igapäevaselt ja on mõeldud ilma mahaminekuta Helsingis.

Samuti on võimalik Eestist ja Soomest reisida Rootsi Tallinki laevadel, mis väljuvad vastavalt Paldiski ja Turu sadamatest.

Ettevõte plaanib tuua Viktoria I tagasi Tallinna–Helsingi liini nädalavahetuseti teenindama alates järgmise aasta 19. veebruarist. 

Märksõnad
Tagasi üles