72,3 miljoni euroni küündinud rekordilist käivet varjutas Kodumaja ajaloo suurim kahjum: peaaegu 4,3 miljonit eurot.
Mastaapseim vaidlus ajaloos
Kuidas kavatseb end Kodumaja sääraste jamade vastu tulevikus kaitsta? «Läbi põhjaliku klientide valiku, võimalikult tasakaalustatud müügilepingute, pankade ja kindlustusseltside kaasamise maksete garanteerimiseks, samuti läbi nõudlikkuse enda, kliendi ja tarnijate suhtes,» loetles Leppik.
Ta tunnistas, et ehkki väiksemaid vaidlusi ja arusaamatusi on Kodumajal varemgi ette tulnud, ületab hooldekodude ehitamisel saadud laks mastaapsuselt kõik varasemad vaidlused.
Kuigi koroonapandeemia lõi plaanid segamini, on Kodumaja suutnud märtsis kohendatud eesmärke seni täita. Tööd häirivad küll mõningad liikumispiirangud Norras ja Soomes, kuid sellest hoolimata on Leppiku sõnul päris hästi hakkama saadud. Ettevõtte üks fookus on pühenduda rohkem vanadekodude arendamisele ja ehitamisele, kuna see on Euroopas selgelt eristuv ning erakordselt suure potentsiaaliga kasvav turg.
Firma jätkab tootmise automatiseerimist ja tootmishoone laiendamist. Peale seniste turgude Skandinaavias üritab Kodumaja jala ukse vahele saada Hollandi turul. Leppik lisas, et mullusele rekordkäibele jäädakse tänavu alla, samas on firma taas kasumis.
Kodumaja on Tartus resideeriv grupp, kellele kuulub kuus tütarfirmat, mis tegelevad elamispindade projekteerimise, ehitamise, turundamise ja müügiga. Möödunud aastal töötas Kodumaja kontsernis keskmiselt 554 töötajat. Hoolimata hiigelkahjumist, on firma arvel peaaegu 12 miljonit eurot eelmistel aastatel teenitud kasumit.
Kodumaja suuromanik on Lembit Lump, kes jõudis mullu Äripäeva rikaste edetabelis 101. kohale – tema vara väärtust hinnati 31 miljonile eurole. Firma nõukogusse kuuluvad teiste hulgas Heldur Meerits ja Rain Lõhmus.