Lobi kandis vilja: suurtööstused saavad rohetasudele maksulae

Janno Riispapp
, reporter
Copy
Estonian Celli haavapuitmassi tootmine kasvas neli protsenti ja jõudis uue rekordi ehk 174 000 tonnini, kuid kahjumist see ei päästnud.
Estonian Celli haavapuitmassi tootmine kasvas neli protsenti ja jõudis uue rekordi ehk 174 000 tonnini, kuid kahjumist see ei päästnud. Foto: Marianne Loorents

Paar nädalat tagasi palusid peamiselt Virumaal tegutsevad suurtööstused valitsusele saadetud ühispöördumises kehtestada esimesel võimalusel taastuvenergia tasule maksulagi 15 protsendi tasemel tavamäärast. Nüüd teatas majandusminister Taavi Aas, et Eesti hakkab selle tarvis riigiabi luba taotlema.

Pöördumisele kirjutasid alla Kundas tegutsevad haavapuitmassitootja Estonian Cell AS ja tsemenditootja Kunda Nordic, põlevkiviõlitootja Viru Keemia Grupp, Püssis puitlaastplaate tootev Repo Vabrikud AS ning Kehras tegutsev Horizon Tselluloosi ja Paberi AS, mis toodab jõupaberit ja paberkotte.

Energiamahukad tööstused märkisid, et on mures sektori jätkusuutlikkuse pärast, kuna Eestis on elektrienergia kogumaksumus suurtarbija jaoks märksa kõrgem kui naaberriikides. See halvendab nende hinnangul Eestis valmistatud energiamahuka toote konkurentsivõimet nii siseriiklikult kui eksporditurgudel.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles