Alexela sõlmis KredExiga kopsaka laenulepingu

BNS
Copy
Kiviõli Keemiatehas.
Kiviõli Keemiatehas. Foto: Eero Vabamaegi /

Alexela gruppi kuuluvat Kiviõli Keemiatööstust haldav Alexela Varahalduse AS ja KredEx sõlmisid 37 miljoni eurose laenulepingu, mis võimaldab ettevõttel säilitada keemiatööstuses rohkem kui 500 töökohta.

Laenu tähtaeg on viis aastat ning intress 2 protsenti. Laenu antakse mitmes jaos, esimene väljamakse toimub juba sel nädalal, teatas Alexela.

«Kriisiolukorraga kohanemise esimeses etapis olime sunnitud optimeerima grupi ettevõtete struktuuri, koondatute hulgas oli Kiviõli Keemiatööstuses 58 inimest, kelle töökohta ei olnud meil võimalik säilitada,» ütles Alexela grupi tegevjuht Andreas Laane pressiteate vahendusel.

Laenu tagatiseks on 40 protsenti Alexela Varahalduse aktsiaid ja Alexela grupi lisatagatised. Alexela peab tingimuste kohaselt tagama 500 töökoha säilimise Kiviõli piirkonnas, Kiviõli keemiatööstuses.

Alexela grupp annab tööd rohkem kui 1000 inimesele. Grupi tegevusvaldkondadeks on energeetika, tööstus ja kinnisvara. Alexela gruppi kuuluvad ettevõtted on energiaettevõte AS Alexela, Kiviõli Keemiatööstus, metalliettevõte Kohimo, Tiki treilereid valmistav Bestnet ning kuumtsinkimise tehased Eestis Paldiskis ja Soomes Raumas.

Alexela LNG arendab ka terminale Eestis Paldiskis ja Soomes Haminas, ühtlasi toodab Alexela grupp Lääne-Virumaal Vinnis, Tartumaal Ilmatsalus ja Järvamaal Oisus siinsest toorainest taastuvkütust biometaani ehk rohegaasi.

Tagasi üles