Eha Rünne on energiat täis ja eluga igati rahulolev inimene – tal on õnne olnud tegeleda sellega, mida süda on õigeks pidanud. Oma sisehäält usaldades ning lähedaste head nõu kuulda võttes on legendaarne kettaheitja ja kuulitõukaja, kes muide on võitnud rekordilised 68 täiskasvanute Eesti meistritiitlit ning käinud kaks korda olümpial, saavutanud palju. Viimased 18 aastat on naine olnud Viimsi koolis kehalise kasvatuse õpetaja ning paralleelselt olnud läbi terve elu treener. Ta on ka ema ja abikaasa ning hea sõber ja tuttav paljudele, kaasaarvatud sõjaveteranidele, kelle taastusravisse naine rõõmuga panustab. Kuid eks elu on naise teele lükanud ka raskemaid hetki.
Sportlaste elu on huvitav, täis kirge, lõputuid treeninguid, võistlusi, reisimist ning nad on äärmiselt fokusseeritud oma tegevusele, kuid paraku viivad nad oma keha viimase piirini üpris vara ning seejärel saabub aeg, mil tippspordist tuleb loobuda. Paljudele on säärane üleminek ja tutvumine võib öelda, et isegi igava tavaeluga, raske. Tegelikult on kõigi jaoks keeruline vahetada karjääri ning leida elus teine väljund.
Eha ise ütleb, et õnneks pole ta oma elus pidanud väga järske kannapöördeid tegema, kuid aastal 1996, kui ta esimest korda olümpiale sai, olles toona 33-aastane ning sellega justkui oma kauaaegse unistuse täitis, tekkis küll mõte, et nüüd ongi selle eluga kõik. «Kui esimest korda olümpiale läksin, oli mul kodus 5-aastane laps ning siis tõesti mõtlesin, et kui seal ära käin, on käidud ja tehtud ning nüüd on aeg hakata tavaelu elama. No aga ma ei tea, see tavaelu polnud piisavalt põnev, sest 41-aastaselt jõudsin jälle olümpiale. Seega neid mahajätmisi on olnud korduvalt,» räägib Eha, kes tegelikult on alati hoidnud mitut rauda tules ning tagataskus varuplaani. «Kui käisin koolis, tegin kõrvalt sporti, kui käisin ülikoolis, tegin samuti sporti, kui olen olnud tööl, siis olen kõrvalt olnud alati treener jne. Ma ei ole kunagi olnud tavaline õpilane või üliõpilane, sest kooli ajal käisin pidevalt laagrites ja võistlustel ning keskkooli ajal olin rohkem koolist ära kui koolis. Ma olen alati mitut asja korraga teinud,» selgitab Eha, kes peab oluliseks ka seda, et koolis tuleb õigel ajal siiski ära käia, olgu see nii raske kui tahes.