L, 25.03.2023

Euroopa Liit karmistab ühisrahastuse järelevalvet

BNS
Euroopa Liit karmistab ühisrahastuse järelevalvet
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Euroopa Liidu lipp.
Euroopa Liidu lipp. Foto: SCANPIX

Pärast mitu aastat kestnud läbirääkimisi avalikustas EL õigusaktid, millega hakkavad kehtima piirangud ühisrahastusteenuste pakkujatele.

«Nende õigusaktide kehtestamine on oluline, arvestades finantstehnoloogia arenguid, vajadust kaitsta veelgi enam investoreid ja ühtlasi ka selleks, et pakkuda rohkem võimalusi väike- ja keskmise suurusega ettevõtete rahastamiseks,» ütles rahandusministeeriumi finantsturgude poliitika osakonna jurist Paula Etti pressiteate vahendusel.

Uus regulatsioon annab Etti sõnul investoritele vajaliku kaitse, arvestades muuhulgas ka viimastel aastatel ühisrahastuse valdkonnas toime pandud pettuste juhtumeid. Edaspidi saavad teenuseid osutada vaid vastava tegevusloaga ettevõtjad, kes kuuluvad finantsjärelevalve alla.

Uued teabe andmise nõuded tõstavad investorite informeerituse taset. Samuti tekivad jaeinvestorite teadmiste ja finantsvõimekuse testimise nõuded, mis peaksid hoidma ära ülemäärast riskimist. Teenuse osutajad peavad tagama, et nende platvormidel pakutavad projektid oleksid asjatundlikud.

Regulatsioon hakkab kohalduma investeerimis- ja ärilaenupõhistele ühisrahastusmudelitele, kuid mitte tarbimiskrediidi põhistele mudelitele. Rahandusministeerium valmistab aasta lõpuks ette siseriiklikku eelnõud, mis reguleeriks ka viimaseid.

Märksõnad
Tagasi üles