K, 29.11.2023

Raskustes reisifirma suhtes alustati menetlust

Tarbija24
Facebook
Comments
Loodusmatkajad
Loodusmatkajad Foto: LIONEL BONAVENTURE/AFP

Tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve amet (TTJA) alustas menetlust reisiettevõtte Activetours üle, kes on sattunud makseraskustesse ega suuda täita lepingulisi kohustusi. 

Osaühing Activetours teavitas 14. oktoobril tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve ametit (TTJA), et ei suuda oma makseraskuste tõttu täita lepingulisi kohustusi reisijate ees. Selle info põhjal algatas TTJA tagatise kasutamise menetluse.

TTJA kogub reisijatelt avaldusi ära jäänud pakettreisi või selle osa või lunastamata pakettreisi kinkekaardi eest tasutud raha tagasisaamiseks.

Reisiettevõttel osaühing Activetours on kehtivate tagatiste kogusumma 13 000 eurot ning tagatiste väljaandjaks on BTA Insurance Company SE Eesti filiaal.

Reisikorraldaja tagatist kasutatakse reisijate reisilt tagasitoomiseks, vajadusel tagasitoomiseni majutamiseks, reisitasu tagastamiseks reisijale pakettreisi ärajäämise korral või hüvitise tasumiseks pakettreisi ärajäänud osa eest, tasu tagastamiseks lunastamata pakettreiside kinkekaartide eest.

Avalduse esitamiseks tuleb 16. novembriks täita vastav vorm, mille leiab TTJA veebilehelt. 

  • Reisijatel, kes maksid reisi eest krediitkaardiga, soovitatakse ühendust võtta oma pangaga, et uurida makse tühistamise võimaluste kohta.
  • Kui reisiostja oli jõudnud sõlmida ka reisitõrkekindlustuse, tuleks pöörduda oma kindlustusfirma poole ja küsida üle, kas reisifirma maksejõuetus on kindlustuskaitsega hõlmatud.
  • Kui reisiettevõtjalt on ostetud üksikuid reisiteenuseid, näiteks ainult lennupilet või ainult majutus, siis ei kuulu need hüvitamisele reisiettevõtja tagatise arvelt. 
  • Kui reisiettevõtjalt on ostetud pakettreis, mille kestus on vähem kui 24 tundi, siis ei kuulu nende eest tasutu hüvitamisele reisiettevõtja tagatise arvelt, välja arvatud juhul, kui pakettreis sisaldas öist majutust.

Activetours OÜ on Eesti loodusturismi ettevõtte, mis asustati 2012. aastal.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles