Juuksurist juristiks, seejärel päästevaldkonnas tipptegijaks või ajakirjanikust medõeks otse koroonaepitsentrisse. See on vaid väike osa ameteid, millega tublid ja ettevõtlikud naised, Angela Randmets ja Maret Rannala, on oma elu jooksul kokku puutunud. Angela räägib, et üks tema õhtujuhist, näitlejast ja lavastajast hea tuttav ütles kord, et läks näitlemist õppima seepärast, et näitleja saab ühe elu asemel elada kümneid erinevaid elusid. Tänaseks teavad nii Angela kui Maret, et kas just kümneid, aga mõned erinevad elud õnnestub ühe elu jooksul ära elada ka neil, kes ei karda karjääripöördeid ja kel on kuraasi vastu võtta väljakutseid, mida elu neile peaaegu, et kandikul ette kannab.
Kui paar aastat tagasi ilmus Eesti Rakendusuuringute Keskuse CentAR ja rahandusministeeriumi tellitud uuring, kus hinnati eestlaste rahulolu oma tööga, selgus, et sellega ollakse aina vähem rahul ning kõige enam seatakse küsimärgi alla tehtava töö mõttekus. See on ühelt poolt kurb, kuid samas on rahulolematus edasiviiv jõud, kuigi kannapöörde tegemine nõuab parajalt julgust, julgust ka eksida ja põruda.
Angela teab näiteks nii julgusest kui eksimisest nii mõndagi. Alles kuu tagasi otsustas 48-aastane naine lõpetada ajakirjanikutöö Saaremaa päevalehes Meie Maa, et pühenduda täielikult meditsiinivaldkonnale, millele ta andis oma väikese sõrme aasta tagasi, kui asus õppima Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli Kuressaare õpperühmas.
Õeõpinguteni jõudis Angela siiski tänu reporteritööle, sest sattus mitmel korral kirjutama uudislugusid sellest samast koolist, mis möödunud aastal Kuressaare haigla ruumides tegevust alustas. „Peale järjekordset inspireerivat vestlust Kuressaare haigla õendusjuhi Piret Sarjase ja TTK Saaremaa õppekoordinaatori Kaja Lempuga tekkis uitmõte proovida, kas saaksin üldse sellesse kooli ja sellele erialale sisse. Tõukejõuks ei olnud seejuures mitte lapsepõlveunistus õetööst või süvahuvi meditsiini vastu, vaid koju kätte tulev võimalus kõrghariduse omandamiseks,“ tõdeb Angela, kes lisab, et kui lõpuks selgus, et ta oli pingelise konkursi tingimustes maandunud pingeras üsna väljapaistvale kohale, tundus juba piinlik mitte õppima minna.
Seda, et Angela võiks tulevikus õetööga ikkagi ka päriselt hakkama saada, mõistis ta lahkamist vaadates, kui huvi inimanatoomia vastu võitis iivelduse, kuid lõplik selgus karjäärivaliku õigsuses saabus eriolukorra ajal Kuressaare haigla koroonaosakonnas põetajana töötades. Olukorra eskaleerumist pidi naine küll mõnda aega koduseinte vahelt karantiinis olles jälgima, kuid päev pärast 14-päevast isolatsiooni leidis Angela end sõna otseses mõttes keset tõelist sõda ja möllu nagu ta ise kirjeldab, sest tema äsjane praktikaosakond oli olude sunnil käigu pealt koroonaosakonnaks muutunud. „Kui kursuseõde küsis päev enne karantiini lõppu, et kas olen nõus võtma kaks 24-tunnist vahetust, olin ma ilma igasuguse kõhkluse ja kahtluseta nõus. Mul ei olnud ausalt öeldes enam aega ega võimalust ei kaalutleda ega kahetseda,“ räägib Angela. Nii sai kahest vahetusest lõpuks kaheksa ning kõige karmim aeg kevadisel koroonarindel saigi läbi. „Olen siiani siiralt tänulik, et võisin olla üks neist, kellele elu andis võimaluse olla sündmuste epitsentris ja mitte turvaliselt arvuti taga või patsiendina haiglavoodis. Seda kogemust ei vahetaks küll mitte millegi vastu!“