Euroopa purjetamisliigas esindab Eestit Kalevi jahtklubi noortetiim

Jaano Martin Ots
, toimetaja
Copy
KJK purjespordikooli noortetiim purjetamisliiga Eesti eelvõistlusel
KJK purjespordikooli noortetiim purjetamisliiga Eesti eelvõistlusel Foto: Piret Salmistu

Itaalias Porto Cervos täna algaval purjetamise tšempionide liiga finaalvõistlusel esindab Eestit Kalevi jahtklubi purjespordikooli noortetiim, mida juhib mentor Andres Laul. 

Itaalias 15.–18. oktoobrini peetaval Euroopa purjetamisliiga meistrivõistluste finaaletapil «Audi Sailing Champions League Final» võib osaleda igast riigist üks võistkond, kes on eelnevalt võitnud samas võistlusformaadis peetud rahvuslikud võistlused. 2019. aasta Eesti parimana pääses edasi Kalevi jahtklubi noortetiim, kuhu kuuluvad Helen Pais, Helen Ausman, Veronika Kuvatova ja mentorina Andres Laul. 

2018. aastal Eestiski alustanud purjetamisliiga on võistlussari, millel osalevad meeskonnad ei pea ise paadi soetamise ja varustamise pärast muretsema, võistluspaadid on korraldaja poolt. Et kõigil oleks täiesti võrdsed võimalused, vahetatakse võistlussõitude vahel paate. Eesti purjetamisliiga võistluspaadid on BlueSail 24 kiiljahid, millega peetakse ka Eesti Match Race'i võistlusi. 

Sama põhimõte kehtib ka purjetamisliiga Euroopa finaalvõistlusel, kus võisteldakse J/70 klassi jahtidel. 

Korraldajad Costa Smeralda jahtklubist kinnitavad, et finaalvõistlus toimub kõiki Covid-19 pandeemiast tulenevaid ohutusnõudeid järgides. Neli päeva kestva võistluse käigus on plaanis teha kokku 72 võistlussõitu. Euroopa purjetamisliiga finaalvõistluse võitja saab tiitliks «Aasta parim jahtklubi».

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles