K, 6.12.2023

TÜ kliinikum pakub eraisikutele tasulist Covid-19 testimist

BNS
Copy
Ööpäevaga lisandus 81 koroonapositiivset. Analüüsiti Eestis 2 686 haigust Covid-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi. Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 50,64.
Ööpäevaga lisandus 81 koroonapositiivset. Analüüsiti Eestis 2 686 haigust Covid-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi. Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 50,64. Foto: Heikki Saukkomaa via www.imago-images.de/imago images/Lehtikuva

Tartu Ülikooli kliinikum pakub alates neljapäevast soovijatele tasulise Covid-19 testi tegemist.

«Kliinikumi ühendlabor alustas Covid-19 testide tegemisega märtsikuus, kuid seni oli see kättesaadav vaid kliinikumis ambulatoorsetel vastuvõttudel käivate või haiglaravil viibivate patsientide, kliinikumi töötajate ja ka partnerhaiglate jaoks,» ütles Tartu Ülikooli kliinikumi ühendlabori direktor Anu Tamm.

Et eraisikud on olnud huvitatud ka ilma saatekirjata testimisest, laiendas ühendlabor sellealast tegevust. «Ühendlaboril on võimekus teenindada ka teisi huvilisi, mis omakorda leevendab nõudlusest tekkinud järjekordi teistes laborites,» selgitas Anu Tamm. Ta lisab, et lisaks eraisikutele on testimise vastu huvi tundnud ka eraettevõtted ning kohalikud omavalitsused, kellele alates oktoobrist analüüsid samuti kättesaadavad on.

Analüüse võetakse N. Lunini 6 maja juures asuvas testimispunktis. Tasulisele Covid-19 analüüsile on võimalik aega broneerida telefoni teel 7 319 100 või kliinikumi kodulehel, valides infektsioonhaiguste erialalt SARS-CoV-2 testi. Ilma saatekirjata on analüüsi maksumuseks 75 eurot, arve saadetakse e-postile analüüsi aega broneerides ning selle eest tuleb tasuda enne analüüsi võtmisele tulemist. Lisaks on võimalik arve eest tasuda kliiniku patsiendiportaalis ePatsient.

Kui Covid-19 analüüse tellivad suuremate kollektiividega ettevõtted, soovides testida enam kui 15 inimest, tuleb neil pöörduda ühendlabori sekretäri poole telefonil 7 319 312 või e-posti kaudu. «Et ennetada inimeste kogunemist ning pidades kinni hajutamise nõudest, on kliinikum sõlminud kokkuleppe Tartu Kiirabiga, kelle Covid-19 analüüsi võtmise brigaad teeb väljasõidu soovitud asutusse, võtab analüüsid ning transpordib need omakorda ühendlaborisse,» rääkis ühendlabori direktor.

Mõlema analüüsi andmise variandi puhul on vastused on leitavad Digiloost järgmisel päeval ning vajadusel on võimalik saada vastuse väljatrükk paberkandjal, küsides seda L. Puusepa 8 J-korpuse registratuurist.

Juhul kui Covid-19 analüüsi järgselt kinnitub positiivne tulemus, tuleb jääda perearsti jälgimisele.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles