T, 28.11.2023

Linlased ootavad Tallinna Ühiskaardilt preemiapunktide süsteemi

BNS
Facebook
Comments
Tramm Kadriorus.
Tramm Kadriorus. Foto: Sander Ilvest

Tallinnna Ühiskaardile keskkonnasõbraliku funktsiooni arendamise avalik ideekorje näitas, et 85 protsenti küsitlusele vastanuist sooviks kaardil näha preemiapunktide süsteemi, mis motiveeriks neid keskkonnasõbralikke valikuid eelistama. 

Tallinn soovib Ühiskaardile luua täiendavalt keskkonnasõbraliku käitumise preemiapunktide süsteemi, sarnaselt näiteks lennu- ja laevafirmade lojaalsusprogrammidele. Loodav süsteem arvestab keskkonnasõbralike käitumise eest isikustatud Ühiskaardi valdajale rohepunkte, mida on võimalik lunastada linna süsteemi teenustelt soodustuse saamisel.

Ideekorjega soovis linn välja selgitada, kas kavandatav preemiapunkti süsteem motiveeriks linnaelanikke ja külalisi keskkonnasõbralikke valikud eelistama ning sedagi, milliste roheliste tegevuste eest soovitakse punkte saada ning kus soodustuse saamiseks kasutada.

«Ideekorjele vastas ligi 400 inimest ning vastuseid laekus kolmes keeles – nii eesti, vene kui inglise keeles. Meil on sellise tulemuse üle siiralt hea meel ning kinnitame, et analüüsime kõiki vastuseid põhjalikult selleks, et edaspidiseks arendusfaasiks võimalikult täpne lähteülesanne seada,» sõnas Tallinna Rohelise Pealinna projektijuht Mart Normet.

Esitatud ideed on mitmekesised, punkte soovitakse koguda näiteks ühistranspordis või rattaparklas Ühiskaarti valideerides, annetades uuskasutuskeskustesse ja toidupanka ning ka pandipakendeid tagastades. Allahindlust soovitakse rohepunktide eest saada näiteks linnale kuuluvate spordirajatiste piletitelt, ka kultuuriasutuste külastamisel, aga ka looma- või botaanikaaia piletitelt. 

Tallinn on üks neljast Euroopa rohelise pealinna 2022. aasta konkursi finalistist ning Ühiskaardile keskkonnasõbraliku funktsiooni loomine on üks rohelise pealinna programmi fookustest. Konkursi võitja selgub 8. oktoobril.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles