R, 1.12.2023

Riik jätkab uues eelarves reisilaevanduse toetamist miljonitega

BNS
Facebook
Comments
Reisilaev Tallinna sadamas.
Reisilaev Tallinna sadamas. Foto: Erik Prozes

Valitsus otsustas järgmise aasta riigieelarvega jätkata reisilaevaettevõtjate toetamist 7,7 miljoni euroga – ettevõtted saavad taotleda sotsiaal- ja tulumaksu osalist tagasimaksmist, et vähendada maksukoormust ja säilitada sektori töökohti.  

«Suvel jõustunud niinimetatud laevanduspaketiga lõime maksusoodustusi kaubalaevade laevapere liikmete tööjõumaksudele, nüüd on võimalik keerulises olukorras reisilaevandusettevõtetel samuti osa tööjõumakse tagasi saada,» selgitas majandus- ja taristuminister Taavi Aas. «Loodetavasti aitab avanev toetus säilitada meie reisilaevandusettevõtetel tööjõudu ja ennetada koondamisi. Ühtlasi saame tööjõukulude hüvitamisega aidata kaasa ka reisilaevanduse üldisele arengule, et tulevikus oleks sektoril võimalik kiiremini taastuda.»  

Eesti sai tööjõukulude hüvitamiseks Euroopa Komisjonilt riigiabi loa augusti lõpus, et Euroopa Majanduspiirkonnas rahvusvahelisi regulaarreise tegev ettevõtja võiks taotleda veeteede ametilt sotsiaal- ja tulumaksu osalist tagasimaksmist. Riigiabi luba hõlmab võimalust kasutada toetust 2020. aasta teise poolaasta tööjõukulude hüvitamiseks. Esialgsetel prognoosidel saavad ettevõtjad 2020. aastal kuni 3,7 miljoni eurot ja järgmisel aastal 7,7 miljonit eurot toetust.  

Laevandusettevõtja saab toetust taotleda kord kvartalis. Toetuse taotlemisel võib tööjõukulude osalist tagastust saada tänavu kolmanda ja neljanda kvartali ning järgmise aasta kõigi kvartalite maksukulude pealt. Taotlusi hakkab hindama ja välja maksma veeteede amet, mis on ka niinimetatud kaubalaevade toetusmeetme rakendajaks. Hindamine toimub koostöös maksu- ja tolliametiga, mis kontrollib, kas taotleja on maksnud töötasu laevapere liikmetele ning lisaks ka maksuvõla puudumist.  

Minister Aas allkirjastas eelmise nädala lõpus määruse, millega sai kinnitatud tööjõukulude hüvitamise toetus ning ettevõtted võivad hakata valmistama ette selle aasta kolmanda kvartali kulude eest toetuse taotlemist.  

Lisaks merendussektori tööjõukulude hüvitamisele on valitsus varem otsustanud peatada veeteetasude maksmise kohustuse selle aasta esimesest aprillist järgmise aasta 1. aprillini, mille kogutulu riigile oleks olnud 18 miljonit eurot.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles