E, 6.02.2023

Saabub eraisiku tulumaksu juurdemaksmise ja maamaksu tasumise tähtaeg

BNS
Saabub eraisiku tulumaksu juurdemaksmise ja maamaksu tasumise tähtaeg
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Maksu- ja tolliamet.
Maksu- ja tolliamet. Foto: Arvo Meeks

Neljapäeval saabub eraisikute tulumaksu juurdemaksmise ja maamaksu tasumise tähtaeg.

Eelmise aasta tuludeklaratsioonide alusel tuleb 1. oktoobriks ligi 64 000 inimesel tasuda juurde 56 miljonit eurot tulumaksu. Maamaksu teist osa tuleb tasuda ligi 75 500 juriidilisel ja füüsilisel isikul summas 25,6 miljonit eurot, mis laekub täies ulatuses kohaliku omavalitsuse eelarvesse. Maamaksu esimese osa tasumise tähtaeg oli 31. märtsil, mil tuli tasuda vähemalt pool üle 64-eurosest maamaksust ning sellest ülejäänud osa on võimalik tasuda kuni 1. oktoobrini. 

Eraisikutel, kellel on raskusi maamaksu või tulumaksu tähtaegse tasumisega, soovitab maksu- ja tolliamet (MTA) tekkinud kohustuse e-MTA-s ajatada. Taotluse esitamiseks tuleb e-MTA-sse sisse logida ning valida menüüst «Arvestus», seejärel «Ajatamine» ja «Lisan uue taotluse». Täpsemad juhised ajatamise kohta leiab MTA kodulehelt. 

Seda, kui palju tulumaksu või maamaksu tuleb tasuda, saab kõige lihtsamini vaadata MTA iseteeninduskeskkonnast e-MTA. Lisaks saavad erakliendid küsimustega pöörduda MTA infotelefonile 880 0811, kus saab end soovi korral tuvastada Mobiil-ID või Smart-ID abil või kirjutada e-postile eraklient@emta.ee. Ärikliendid saavad küsimustega pöörduda infotelefonile 880 0812 või e-postile ariklient@emta.ee.

Maa maksustamise ja maksuvabastuste rakendamisega seotud küsimustega tuleb pöörduda maa asukohajärgse omavalitsuse poole.

Märksõnad
Tagasi üles