4. Loo eraldi arvelduskonto
«Üleliigse raha võib teisele kontole kanda ja arvelduskontole jätta ainult need summad, mis katavad järgmise palgapäevani kulutused. See aitab distsiplineerida,» annab üks koguja nõu. Kogumispäeviku liikmete seas on levinud ka igakuistele kulutustele eraldi arve tegemine. Kui arvele kanda iga kuu kindel summa, on kergem jälgida, et eelarve ei läheks lõhki ning ei tekiks ahvatlust minna säästude kallale.
5. Muuda säästmine rutiiniks
Jätkusuutlikuks eelarveks tuleb luua endale uued harjumused. «Mind aitab kulude kirja panemisel see, et panen neid, kas iga päev või üle 2–3 päeva jooksvalt kirja,» avaldab üks grupiliikmetest. Kuigi kulude pidev kajastamine eelarves võib tunduda tüütu või aeganõudva protsessina, annab see jooksvalt hea ülevaate kulutustest ning sellest, kui palju on hetkel vaba raha. «Kui Excelit pole saanud 2 nädalat täita tuleb juba korralik ärevus sisse,» naljatleb üks grupiliige.
Eelarvet on kergem järgida siis, kui kulutused on harvemad. Näiteks, kui osta iga päeva asemel toitu ainult ühel-kahel päeval nädalas, tuleb eelarvesse kanda tunduvalt vähem kulutusi. Mida vähem väikesi oste teed, seda kergem on eelarvet täita.
7. Suhtumine on tähtsam kui arvad
Kogumispäeviku liikmed tõdevad, et tihti läheb ka eelarvestamise järg käest ära. «Siis aitab kindlasti see, kui korra astuda samm tagasi ja mõtiskleda, mis on selle põhjustanud ja mis aitaks seda ära hoida,» annab üks kogumispäeviku grupiliige mõtteainet. Seega tuleb uuesti alustamiseks end vaid koguda, seada uued eesmärgid ning sisse kanda oma järgmine kulutus. Lõppude lõpuks, säästmine on elustiil, mille puhul ei loe sissetuleku suurus, vaid suhtumine.