L, 23.09.2023

Korteritehingute koguarv vähenes esimesel poolaastal ligi 14 protsenti

BNS
Facebook
Comments
Võtmed.
Võtmed. Foto: Toomas Huik/Postimees

Maa-ameti andmetel tehti 2020. aasta esimesel poolaastal korteriomanditega 9799 ostu-müügitehingut; tehingute koguarv vähenes mullusega võrreldes ligi 14 protsenti ja eelneva poolaastaga võrreldes viiendiku võrra.

Korteriomandi ruutmeetri mediaanhind jätkas kasvu ja kerkis 1490 euroni, teatas maa-amet. Tehingute koguväärtus oli esimesel poolaastal ligi 785 miljonit eurot. Eelmise aasta sama ajaga võrreldes on rahalist kapitali kaasatud ligi 53 miljoni euro võrra vähem.

Maa-ameti kinnisvara hindamise osakonna peaspetsialist Johannes Nõupuu sõnul mõjutas korteriomandite tehinguaktiivsust ülemaailmne pandeemia ja märtsis kehtestatud eriolukord.

«Eriolukorra ajal osteti küll eelnevalt broneeritud uusarendusi, kuid järelturg hangus mõneks ajaks, kuna seal pikemaid rahalisi eelkokkuleppeid tavapäraselt ei tehta,» ütles Nõupuu pressiteate vahendusel.

Peaspetsialist lisas, et selline trend kergitas tehingute koguarvus esmamüükide osatähtsust ja on ka üks põhjus, miks mediaanhind jätkas kasvu. «Võrreldes eelmise aasta sama ajaga kasvas ruutmeetri mediaanhind ligi kaheksa protsenti,» tõi Nõupuu välja.

2020. aasta esimese kuue kuu jooksul müüdi 122 uut korterit rohkem kui eelmise aasta samal ajal, ent järelturutehingute arv oli 1593 võrra väiksem.

Tallinna korteritehingute mediaanhind jõudis esmakordselt üle 2000 euro piiri. 2020. aasta esimesel poolaastal oli Tallinna korteri ruutmeetri mediaanhind 2053 eurot.

Aastataguse ajaga võrreldes on pealinna korteriomandite ruutmeetri mediaanhind tõusnud kümnendiku. Tallinna esmamüükide mediaanhind kasvas eelmise aasta sama ajaga võrreldes 13 protsenti.

Tartu linnas oli müüdud korteri ruutmeetri mediaanhind 1515 eurot ja Pärnu linnas 1345 eurot, mis on vastavalt 5,5 protsenti ja kuus protsenti kõrgem kui aasta tagasi samal ajal. Ida-Viru maakonnas oli ruutmeetri mediaanhind 212 eurot, mis on aastatagusest perioodist 3,5 protsenti kõrgem.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles