T, 29.11.2022
Börsi ja krüptoturu hinnad toob sinuni
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Standard & Poor's langetas EFSFi reitingut

BNS
Standard & Poor's langetas EFSFi reitingut
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Standard & Poor's.
Standard & Poor's. Foto: SCANPIX

Rahvusvaheline reitinguagentuur Standard & Poor's (S&P) langetas esmaspäeval Euroopa Finantsstabiilsuse Fondi (EFSF) reitingut ühe pügala võrra tasemelt AAA tasemele AA+.

S&P edastas oma avalduses, et otsus on loogiline jätk Prantsusmaa ja Austria riigireitingu langetamisele, mis olid stabiilsusfondi olulised tagajad.

S&P langetas reedel Hispaania, Itaalia, Portugali ja Küprose reitingut kahe pügala võrra. Prantsusmaa, Austria, Malta, Slovakkia ja Sloveenia kaotasid ühe taseme, seejuures jäid Prantsusmaa ja Austria ilma tippreitingust AAA. Saksamaa ja Soome säilitasid reitingu tasemel AAA, Eesti tasemel AA-.

Saksamaa rahandusminister Wolfgang Schäuble kinnitas esmaspäeval Saksa raadiole antud intervjuus kategooriliselt, et Euroopa finantsstabiilsuse fondi (EFSF) tagatisi ei suurendata vaatamata sellele, et reitinguagentuur Standard Poor's oli langetanud üheksa euroriigi reitingut.

EFSFi tagatised on lähikuudeks täiesti piisavad, ütles minister. Ta lisas, et EFSF on pidanud juba enne retitingulangetust turult kõrgema intressiga laenu võtma, nii et kõik ei sõltu tema sõnul üksnes reitingust.

«Saksa valitsusel ei ole põhjust kahelda, et EFSFi praegustest tagatistest ei piisa fondi praeguste ülesannete täitmiseks,» ütles Saksamaa kantsleri Angela Merkeli pressiesindaja Steffen Seibert pressikonverentsil. Ta selgitas, et Euroopa Liidu liidrid on otsustanud, et EFSFi järglase, Euroopa stabiilsusmehhanismi kapital suurendatakse juuliks 500 miljardi euroni.
 

Märksõnad
Tagasi üles