Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Kindlustusfirma: eestlased jäid mitmesse riiki lõksu

Barcelona rand: PZU teatel on vähemalt 15 eestlast pidanud lendude tühistamise tõttu ise uusi kojusaamisvõimalusi organiseerima hakkama FOTO: Albart Gea/Reuters/Scanpix

PZU Kindlustus ütles, et neile teadaolevalt on Eestist pärit reisijad ootamatult jäänud lõksu nii Bulgaarias kui ka Hispaanias, kui seal koroonaviirusepuhang ägenes ning lennud järsku ära jäeti.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kindlustusselts teatas, et ühel juhul jäi perekond lõksu Bulgaariasse. Pere läks Bulgaariasse tšarterlennuga. Reisi alguses oli kõik kenasti, kuid kolmandal päeval sai klient reisifirmalt kirja, et kuna Bulgaarias on nakatunute arv tõusnud üle normi, siis sinna rohkem reise ei korraldata ja lennuk Bulgaarias olevaid turiste koju ei too.

Reisifirma lubas raha kasutamata lennu eest tagastada oktoobri lõpus. Kliendid pidid ise organiseerima tagasilennu Eestisse. Piletid neljaliikmelisele perele läbi Viini ja Riia Tallinnasse läksid maksma 1400 eurot. Kes selle eest maksis? «See oli keeruline juhtum, kus tegemist oli kliendile ootamatu ja ettenägematu olukorraga. Saime kliendile abiks olla lisakulude katmisel ulatuses, mida reisikorraldaja ei tagasta. Niisuguste olukordade puhul vaatame ja hindame iga  juhtumi üksikasju. Samuti sõltub kahju hüvitamine sõlmitud kindlustuslepingust ja valitud kindlustuskaitsetest,» ütlesPZU reisi- ja isikukahjude juht Geily Kalt.

Tagasi üles
Back