P, 2.04.2023

Tallinna lennujaama reisijate arv kukkus neli korda

Janno Riispapp
, reporter
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tallinna lennujaama läbis juulis üle 75 000 reisija. Eelmise aasta samal kuul teenindati üle 319 000 reisija.
Tallinna lennujaama läbis juulis üle 75 000 reisija. Eelmise aasta samal kuul teenindati üle 319 000 reisija. Foto: Remo Tõnismäe

Tallinna lennujaama läbis juulis üle 75 000 reisija, mida on möödunud aastaga võrreldes 76 protsenti vähem.

Juunikuus läbis lennujaama 25 000 reisijat ehk kuuga kasvas reisijate arv üle kolme korra. Möödunud aasta juulis teenindas Tallinna lennujaam 319 000 reisijat.

Juulis paranes ka lendude keskmine täituvus, jõudes 53 protsendi juurde. «Suurimad reisijamahud ja kõrgem täituvus oli eelkõige lendudel, mis suundusid madala nakatumiskordajaga riikidesse. Nii tõusis juulis populaarseimate sihtkohtade hulka Viin, kuhu lendasid nii Air Baltic, Ryanair kui Wizzair,» rääkis Tallinna lennujaama juht Riivo Tuvike.

Juulis toimus kokku 2140 lennuoperatsiooni, mis teeb keskmiselt 69 maandumist ja õhkutõusu päevas.

«Kahe viimase kuu jooksul on sihtkohtade arv oluliselt suurenenud, pakkudes inimestele võimalusi lennata nii puhkusele kui ka ärireisidele. Juulis taastusid lennud Varssavisse, Milanosse, Düsseldorfi, Edinburghi ja Dublinisse. Toimusid ka üksikud lennud Malagasse ja Gironasse Hispaanias. Samuti Ukraina sihtkohtadesse nagu Kiiev, Harkiv ja Lviv, mis on hetkel taas peatatud. Tšarterlendudega oli võimalik lennata Kreekasse,» rääkis Tuvike.

«Kahjuks olukord pidevalt muutub ning vastavalt sellele, milline on nakatunute arv sihtriikides, võivad lennuplaanis toimuda muutused väga kiiresti. Seetõttu paneme reisijatele südamele jälgida reaalajas lennuplaani ning vajadusel võtta ühendust oma lennufirmaga,» rääkis Tuvike.

Augusti alguse seisuga toimuvad regulaarlennud kokku 20 otseliinil. Tallinna lennujaam paneb kõigile reisijatele südamele viia end enne reisile minekut kurssi sihtkohariigi piirangute ja nõuetega. Informatsiooni leiab nii Reisi Targalt kui ka Re-open EU lehtedelt.

Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Märksõnad
Tagasi üles