Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Galerii ⟩ Tallinna Sadam avas uuenduskuuri läbinud D-terminali

Tallinna Sadam avas reedel D-terminali uue hoone, aastas kuute miljonit reisijat teenindav Eesti suurim merevärav sai 18,5 miljonit eurot maksvate ümberehitustööde käigus uue ja kaasaegse välimuse ning keskkonnasõbralikke energialahendusi kasutava hoone kogupind suurenes ligi kaks korda 14 000 ruutmeetrini.

«Seadsime D-terminali uuendamisel oma eesmärgiks luua Tallinna ja Eesti külalistele ning ka siit laevale suunduvatele Eesti inimestele tänapäevane ja mugavusi pakkuv hoone –nüüdseks valminud terminalihoones on reisijate kasutuses märkimisväärselt suuremad oote- ja istumisalad, lisandunud on laste mänguväljak ning rohkem on ruumi kohvikutele ja kauplustele,» lausus Tallinna Sadama juhatuse esimees Valdo Kalm.

Reisijamugavuse kõrval oli Valdo Kalmu sõnul D-terminali uuendamise juures prioriteediks säästlikkus – näiteks katab hoone energiavajaduse osaliselt päikeseelekter ning sisekliima juhtimine toimub välistemperatuurist sõltuvalt automaatselt.

«Rõõmustav on veel ka see, et avame uue ja avara terminali ajal, mil näeme üha taastuvat reisihuvi Tallinna vastu – juulis ulatus Vanasadamat läbivate reisijate arv juba ligi pooleni mullusest mahust,» lisas Kalm.

D-terminali ehituse peatöövõtja Nordeconi juhatuse esimehe Gerd Mülleri sõnul oli hoone kaks aastat kestnud ehitustöödel kõige tähtsam korraldada tööd selliselt, et samaaegselt saaksid liikuda ka reisijad. «Täname kõiki reisijaid nende kannatlikkuse eest ning usume ühtlasi, et vastvalminud tänapäevane ja valgusküllane hoone saab meeldivaks peatuspaigaks kõikidele Tallinna saabujatele ning siit väljuvatele reisijatele.»

«Meil on väga hea meel, et viimaks on vääriliselt korda saanud ka Eesti suurim värav, mille kaudu liigub aastas miljoneid reisijaid. Uuenenud terminali võtavad Tallinki reisijad kindlasti väga positiivselt vastu ning uus modernne sadamakeskkond muudab laevareisid tulevikus kindlasti veelgi meeldejäävamaks ja mugavamaks,» lausus Tallink Grupi juhatuse esimees Paavo Nõgene.

1996. aastal avatud D-terminali läbib tava-aastatel üle kuue miljoni inimese ning terminal teenindab Tallinki Soome ja Rootsi liini reisijaid. Rekonstrueerimistööd algasid 2018. aasta suvel, hoone arhitektuurse ja sisearhitektuurse projekti koostasid osaühingu R-KONSULT arhitektid Irina Raud, Ain Kalberg, Anna Temmo ja Erkki Tammeleht.

Ehituse konstruktsiooni ja eriosad projekteeris SWECO Projekt AS ning elektri, nõrkvoolu ja automaatika Rausi OÜ. D-terminali rekonstrueerimist kaasrahastab Euroopa Liit Euroopa Ühendamise Rahastust.

Tagasi üles
Back