K, 29.11.2023

Eesti firma plaanib Hiinasse müüa 630 konteinerit vett

Lennart Ruuda
, reporter
Facebook
Comments 8
Tallinna vesi. Pilt on illustreeriv.
Tallinna vesi. Pilt on illustreeriv. Foto: Erik Prozes / Postimees

Tartu külje all tegutsev Haage Joogid OÜ sõlmis lepingu Hiina ettevõttega Hubei Salt Group, kellele loodab 2024. aastaks müüa 630 konteinerit Eestis villitud looduslikku mineraalvett.

Haage Joogid OÜ juhatuse liikme Vello Oselini sõnul on Hiina turul partnerite leidmisel olnud toeks EAS. Ta lisas, et kuigi pandeemia tõttu liikus läbirääkimine täielikult netiplatvormidele, ei olnud ka see takistuseks lepinguni jõudmisel.

«Hakkame esialgu Hiina turule tarnima Eesti turule toodetud pakendis tooteid, kuid hulgipakendite puhul järgime juba sealse turu eripärasid ja soove. Näiteks oodatakse, et pakendid oleksid kullerteenuse jaoks võimalikult praktiliselt valmistatud – antud turul on sellel väga suur osakaal,» lisas Oselin.

Haage tiim täna pärast koostöölepingu sõlmimist.
Haage tiim täna pärast koostöölepingu sõlmimist. Foto: Silikaat Grupp

Hiina turule hakatakse tarnima nii karboniseeritud kui karboniseerimata Haage looduslikku mineraalvett 0,5-liitristes ja 1-liitristes PET-pudelites kui ka 0,33-liitrises klaaspudelites. Haage ekspordijuht Xenia Joost ütles, et kui kõik peaks minema nii nagu plaanitud, on lepingu rahaline maht umbes 5 miljonit eurot. 

Oselin märkis, et sõlmitud leping ei tähenda veel kuldmune munevat kana. «20 miljardit eurot jaemüüki aastas, suurim pudeldatud vee turg maailmas. Tegu on 50-miljonit tonni pudeldatud joogivett tarbiva kasvava turuga, kus on tihe konkurents,» kirjeldas Oselin Hiina turgu.  

«Samas usume, et siinne kõrge kvaliteet ja stiilne pakend on võimelised võtma ka seal turuosa. Ambitsioon on suur, kuid ilma selleta pole üldse mõtet tänapäeval ekspordile mõelda,» märkis ta.

Haage looduslik mineraalvesi tuleb Haage külas, Tartu maakonnas asuvast puurkaevust. Haage Joogid OÜ on kohalikul kapitalil põhinev ettevõte, mis loodi 2012. aastal ning kuulub Silikaat Grupi koosseisu.

Facebook
Comments 8

Märksõnad

Tagasi üles