N, 2.02.2023

Turismisektori suvine külastatavus on väljaspool Tallinna sarnane varasemate aastatega

Toimetas Carl-Robert Puhm
Turismisektori suvine külastatavus on väljaspool Tallinna sarnane varasemate aastatega
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Turismitalu
Turismitalu Foto: Elmo Riig

Kui Tallinna hotellidel on koroonakriisi tagajärjel raske suvi, siis mitmel pool Eestis on hotellide, turismitalude ja spaade külastajanumbrid ligilähedased eelmisele suvele, sest eestlased avastavad tänavu kodumaad.

Kuigi välismaa turiste näeb Eestis sellel aastal vähem kui varem, külastavad eestlased aktiivselt kodumaiseid majutusasutusi, vahendab  «Aktuaalne kaamera».

«Me ei näe siin võib-olla nii palju rootslasi, norralasi, sakslasi, Suurbritanniast inimesi, aga siseturist, eestlane, Eesti elanik käib ja naudib sellel aastal Eestimaad,» kinnitas ettevõtluse arendamise sihtasutuse turismiarenduskeskuse äriturunduse valdkonnajuht Annely Vürmer.

Laulasmaal asuva Samblatalu omanik Maiu Vaatmann ütleb, et sellel suvel on kadunud külastajad nii Aasiast, Ameerikast kui ka Euroopast, kuid eeastlased on broneerinud peaaegu kõik nädalavahetused.

«Lätlaste ja leedulaste broneeringud on ühe käe sõrmedel üles loetud, aga välismaalasi mujalt on ainult üks ainukene paar Saksamaalt, kes julgeb tulla,» selgitas Vaatmann.

Märksõnad
Tagasi üles