Levi’s koondab käibelanguse tõttu 700 inimest

PM Majandus
Copy
Levi'se logo teksapükstel.
Levi'se logo teksapükstel. Foto: JUSTIN SULLIVAN/AFP/Scanpix

USA teksabränd Levi Strauss kärbib 700 töökohta ehk umbes 15 protsenti töötajaskonnast viirusepandeemiast tingitud majanduslanguse tõttu.

Ettevõte, mille käive langes teises kvartalis mullusega võrreldes 62 protsenti, teatas, et kärped on vajalikud sesoses pandeemiast tuleneva ebamäärasusega, vahendas BBC.

Levi’s usub, et ostlejad poodide taasavamisel naasevad. Ettevõte hoiatas siiski, et ootab «olulist negatiivset mõju» läbimüügile kuni selle aasta lõpuni. «Endiselt on väga palju ebakindlat,» ütles Levi’se tegevjuht Chip Bergh.

Levi’se käive on viimastel aastatel tõusnud, kuid rõivaste, iseäranis pükste müügi langus koroonaviirusest tingitud piirangute ajal tabas ettevõtet rängalt. Firma teise kvartali kahjum oli 364 miljonit dollarit (323 miljonit eurot), kui möödunud aastal samal ajal teeniti 29 miljonit dollarit kasumit. Käive langes 498 miljonile dollari peale mulluse 1,3 miljardi vastu.

Praeguseks on üle 90 protsendi Levi’se poodidest taas avatud ja müük on olnud oodatust parem. Samuti on veebikäive olnud harjumuspärasest oluliselt kõrgem.

Levi’sel oli novembri lõpus 15 800 töötajat, neist 8500 jaemüügi alal ja 1800 tootmises. Firma loodab töökohtade kärpega hoida kokku sada miljonit dollarit. Koondamised toimuvad ettevõtte sõnul kõikjal maailmas, kuid riigiti erinevalt.

Tagasi üles