P, 3.12.2023

Tallinna lennujaama reisijate arv taastub visalt

PM Majandus
Facebook
Comments 1
Tallinna lennujaam. Foto on illustreeriv.
Tallinna lennujaam. Foto on illustreeriv. Foto: Kristian Kruuser

Juunikuus läbis Tallinna lennujaama 25 000 reisijat, mis moodustab vaid 8 protsenti möödunud aasta samal perioodil teenindatud reisijate mahust.

Võrreldes maikuuga, mil kehtis veel enam piiranguid, läbis lennujaama juunis ligi 15 000 reisijat rohkem, teatas Tallinna lennujaam.

Kui juuni alguses oli Tallinnast avatud kaksteist liini, siis praeguseks on avatud 19 liini ning lähipäevil on lisandumas veel neli. Juuli keskelt peaks taastuma ka Poola lennufirma LOT lennud Varssavisse ning 11. juulil lisab airBaltic Malaga lennud, rääkis Tallinna lennujaama kommertsjuht Eero Pärgmäe.

Tema sõnul on lennud taastunud veidi kiiremini, kui seda esialgu prognoositi ja ta usub, et augustikuuks võiks liinide arv olla juba kolmekümne ringis.

«Põhiküsimus saab olema, kuidas taastub nõudlus ehk inimeste soov reisida ja sellele küsimusele loodame vastuse saada juba lähinädalatel,» lisas Pärgmäe.

Juunis toimusid otselennud kolmeteistkümnel liinil, millest kõige rohkem lennati Frankfurti, Amsterdami ja Riiga. Üle poole reisijatest teenindas airBaltic, kes pakkus lennuühendusi kaheksasse eri sihtkohta. Juunis toimus kokku 1639 lennuoperatsiooni, mis teeb keskmiselt 54 maandumist ja õhkutõusu päevas.

Kuna jätkuvalt kehtivad reisimisele mõningased piiranguid ning riigiti on nõuded inimestel erinevad, soovitab Tallinna lennujaam enne reisile minekut end välisministeeriumi kodulehel kurssi viia sihtkohariigi olukorra ja reisimisele seatud piirangutega.

Tallinna lennujaam paneb kõigile südamele, et lennujaama territooriumil on soovitatav jälgida 2+2 reeglit, desinfitseerida käsi ja järgida elementaarseid hügieeninõudeid.

Facebook
Comments 1

Märksõnad

Tagasi üles