Krimelte asutajad ostsid firma kaasosanikelt välja

BNS
Copy
Krimelte suuromanik Jaan Puusaag.
Krimelte suuromanik Jaan Puusaag. Foto: Tairo Lutter

Jaan Puusaagi ja Jaanus Paeväli valdusettevõtted omandasid 100-protsendilise osaluse Wolf Groupi kuuluvas Krimelte OÜ-s.

Tehingu tulemusena kuulub nüüd mõlemale võrdselt 50 protsenti Wolf Groupist, mis ühendab Krimelte tootmisüksuseid, müügiettevõtteid ja tootebrände maailmas, teatas ettevõte. Tehingut finantseeris LHV Pank ning õigusalaselt nõustas PwC Legal.

Wolf Group I Krimelte juhatuse liikme Jaan Puusaagi sõnul tugevdavad tehtud sammud Eesti kapitalil baseeruvat tööstust.

«Valmistasime tehingut pikalt ette ja leppisime tingimused põhiosas kokku 2019. aasta sügisel. Ostu-müügileping sõlmiti juba veebruari alguses ning jäime ootama konkurentsiameti luba. Samal perioodil alanud kriis ja ebakindlus peatasid protsessi, kuid juunikuuks taastunud müügimahud andsid julgust minna tehinguga lõpuni, » ütles Puusaag. 

Tehingu tulemusena konsolideeritakse grupiga Penosil Eesti OÜ, kuhu kuuluvad müügiettevõtted Eestis, Lätis ja Leedus. Aasta tagasi aprillis omandas Wolf Group I Krimelte 100-protsendilise osaluse Hispaania ehituskeemiaettevõttes Olivé Química S.A, et tugevdada positsiooni Hispaania, Portugali, Prantsusmaa, Suurbritannia ja teistel Lääne-Euroopa turgudel.

«Krimelte omanikeringi muutus on oluline strateegiline samm, kinnistamaks rahvusvahelist arengut. Vähem osanikke, kiiremad otsused,» ütles Wolf Group I Krimelte juhatuse liige Jaanus Paeväli.

Wolf Group I Krimelte on spetsialiseerunud energiasäästlikele ja madala keskkonnamõjuga ehituslahendustele. Grupi tootmisüksused asuvad Eestis, Hispaanias ja Venemaal ning müügiüksused Baltikumis, Venemaal, Ukrainas, Rumeenias, Hispaanias, Prantsusmaal, Portugalis, Suurbritannias. Wolf Groupi ekspordivõrgustik hõlmab enam kui 70 riiki.

Tagasi üles