DFDS vahetab välja Rootsi ja Soome liini laevad

BNS
Copy
Praegu sõidab Paldiski ja Kapellskäri vahel 600 reisijat ja 2000 rajameetrit mahutav kauba- ja reisilaev Sirena Seaways.
Praegu sõidab Paldiski ja Kapellskäri vahel 600 reisijat ja 2000 rajameetrit mahutav kauba- ja reisilaev Sirena Seaways. Foto: DFDS Seaways

Laevanduskontsern DFDS vahetab välja seni Eesti-Rootsi ja Eesti-Soome liinil sõitnud laevad suuremate ja rohkem reisijaid mahutavate laevade vastu.

Paldiski-Kapellskäri liini asuvad teenindama laevad Sirena Seaways ja Patria Seaways, millest viimane hakkab sõitma lisaks ka Paldiski-Hanko liinil, teatas DFDS.

DFDS-i Eesti-Rootsi ja Eesti-Soome liinidirektor Peeter Ojasaare sõnul mahutavad uued laevad kaks korda rohkem reisijaid. «Nõudlus nii kauba- kui ka reisijateveo osas muutub pidevalt ning optimeerime Läänemere laevastikku vastavalt sellele,» märkis Ojasaar pressiteates.

Laev Sirena Seaways mahutab kuni 600 reisijat ja laev Patria Seaways mahutab kuni 260 reisijat. 

Sirena Seaways vahetab välja varem Paldiski-Kapellskäri liinil sõitnud laeva Optima Seaways 28. juunil. Patria Seaways vahetab alates 8. juulist välja laeva Sailor, teenindades lisaks Rootsi liinile ka Paldiski-Hanko liini. 

Lisaks uutele laevadele ühtlustub Eesti-Rootsi liini väljumisgraafik. Paldiski Põhjasadamast väljub laev igal õhtul kell 22 ning Kapellskärist kell 21, välja arvatud pühapäeviti, mil väljumisaeg on hommikul kell 9.

DFDS on Euroopa meretranspordi- ja logistikaettevõtte, mis opereerib rohkem kui 50 laevaga 35 liinil nii Lääne-, Põhja- ja Vahemerel kui ka Inglise kanalis. DFDS-i Eesti filiaal kuulub DFDS kontserni ning teenindab igapäevaselt Paldiski-Kapellskäri ja Paldiski-Hanko liini. 

Märksõnad

Tagasi üles