E, 4.12.2023

14 miljonit eurot enammakstud tulumaksu ootab endiselt deklaratsioone

BNS
Facebook
Comments 1
Tuludeklaratsioon.
Tuludeklaratsioon. Foto: Sander Ilvest / Postimees

Maksu- ja tolliameti (MTA) hinnangul on tuludeklaratsioon esitamata veel 88 000 inimesel, kellel on oodata enammakstud tulumaksu tagastust kogusummas 14 miljonit eurot.

Tuludeklaratsiooni saab esitada nii paberil kui elektrooniliselt veebikeskkonnas e-MTA kuni juuni lõpuni. 

Kokku on tuludeklaratsioon esitamata veel 93 300 inimesel. Neist ligi 5300 tuleb MTA hinnangul tulumaksu juurde tasuda kokku 1,2 miljonit eurot.

«Saadame personaalsed teavitused neile, kellel on deklaratsioon veel esitamata, kuid paljudel juhtudel on isikute kontaktandmed kas vanad või puudulikud ja seega ei pruugi meeldetuletus kõigini kohale jõuda,» ütles MTA füüsilise isiku tulude ja maksustamise teenuse juht Grete Urbel.

«Eriti on raskusi vanemaealiste inimesteni jõudmisega, näiteks on meie hinnangul ligi 6000 üle 64-aastasel isikul õigus tulumaksutagastusele, kuid nad ei ole veel tuludeklaratsiooni esitanud. Seetõttu palume kõigil vaadata üle veebikeskkonnas e-MTA esitatud kontaktandmed ning vajadusel neid uuendada,» lisas ta. 

Praeguseks on esitatud ligi 736 000 deklaratsiooni, millest 97 protsenti esitati elektrooniliselt. Enammakstud tulumaksu on tagastatud 185 miljonit eurot ning juurdemaksmisele kuulub 52,5 miljonit eurot. Tagastamisele kuuluvast tulumaksust on annetusteks suunatud 135 000 eurot.

MTA teenindusbüroodes kehtib jätkuvalt 2+2 reegel, mille järgi tohib teenindussaalis olla kliente vastavalt teenindajate arvule ning väljas järjekorras oodates tuleb hoida teistega vähemalt kahemeetrist vahemaad. Teenindussaalide lettidele on paigutatud kaitsesirmid ning palutakse klientidel käsi desinfitseerida.

MTA elektroonilised kanalid ja infotelefonid töötavad jätkuvalt – avatuks jäävad infotelefonid 880 0811 eraklientidele, 880 0812 äriklientidele, 880 0814 tolliinfo tarvis ja 880 0815 e-maksuteenuste vallas, samuti on võimalus kirjutada e-posti aadressidele eraklient@emta.ee, ariklient@emta.ee, tolliinfo@emta.ee või e-maks@emta.ee. MTA-le saab esitada küsimusi ka iseteeninduskeskkonna e-MTA kaudu.

Facebook
Comments 1

Märksõnad

Tagasi üles