«Loodame peatselt saada ehitusload esimestele büroohoonetele,» ütles Mikk BNSile. Ta lisas, et linn on projekteerimistingimused väljastanud ja praegu toimub projekteerimine.
Kemplus sademevee juhtimise ümber
Miku sõnul on lahendatud ka erimeelsused Tallinna kommunaalametiga, mis on siiani takistanud arendusega edasi minekut. Hipodroomil puudub veevärk ja linn on varem nõudnud arendajalt pumplaga sademevee ärajuhtimise süsteemi loomist, mis läheks hinnanguliselt maksma 12 miljonit eurot.
Hipodroomi arendusega on seotud ka ärimees Martin Künnap, keda seostatakse meedias esitatud väidete kohaselt 50 000-eurose keelatud annetuse tegemisega Keskerakonnale, et lahendada sadevee süsteemi probleem.
Mikk rääkis, et Alfa Property tellis Tallinna Tehnikaülikoolilt (TTÜ) uuringu, mille järgi pole kallist pumplat vajagi ja sobiks ka vabavooluga sademevee süsteem, kus vesi juhitakse ära läbi torude. Linn nõustus tema sõnul TTÜ hinnanguga ja osapooled jõudsid kokkuleppele.
Lisaks sademevee ärajuhtimisele peab arendaja rajama kanalisatsiooni ning tooma sisse elektri ja vee.
Tallinna abilinnapea Kalle Klandorfi sõnul on Alfa Property juhatuse liikme väide, et linn on nõustunud arendaja lahendusega juhtida sademevesi isevoolavalt merre, väljamõeldis.
«Tallinna keskkonna- ja kommunaalamet ei ole Hipodroomi arenduse sademevee lahendusele kooskõlastust andnud. Arendaja käitumine on täiesti arusaamatu, valeväidetega ei ole võimalik linna kuidagi survestada. Arendaja võib alustada hoone ehitust ehitusloa olemasolul, kuid ilma kõikide võrkude olemasoluta, sealhulgas sademevee äravooluta hoone kasutusluba ei saa,» ütles Klandorf.