Telia kaotas ka mais enim mobiilinumbreid

Mobiiltelefon. Pilt on illustreeriv FOTO: Pexels / CC0 Licence

Mais kaotas kolmandat kuud järjest enim mobiiltelefoninumbreid Telia, mille võrgust lahkus 429 numbrit.

Ka Tele2 numbriliikuvuse saldo oli möödunud kuul negatiivne – võrgust lahkus 306 numbrit. Elisa saldo oli positiivne, võrku liitus 729 numbrit, selgus tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve ameti (TTJA) andmetest.

Selle aasta viie kuuga on enim ehk 2450 mobiilinumbrit kaotanud Telia. Tele2 on kaotanud 1386 numbrit, Elisa juurde võitnud aga 3824 numbrit.

Kokku liikus mais 4729 mobiiltelefoninumbrit ning 602 tavatelefoninumbrit. Samas tühistati 3304 mobiiltelefoninumbri teisaldamise avaldust ning 42 tavatelefoninumbri teisaldamise avaldust.

Möödunud aastal kaotas enim mobiiltelefoninumbreid Tele2, mille võrgust lahkus 7976 numbrit. Enim mobiilinumbreid sai juurde Elisa, mille võrku liitus aastaga 5060 numbrit. Telia sai juurde 2919 numbrit.

Liikunud numbrite arv kajastab reaalsete tava- ja mobiiltelefoninumbrite üleminekut ühe sideettevõtte juurest teise juurde. Liikunud numbrite arvul puudub otsene seos sideettevõttega liitunud või sealt lahkunud klientide üldarvuga, sest ühel kliendil võib olla mitu numbrit, kuid samas üks liitumisleping.

Samuti ei kajasta numbriliikuvuse statistika kõnekaartide kasutusest ega uute liitumislepingute sõlmimisest ning vanade lõpetamisest tulenevaid muudatusi sideettevõtete klientide üldarvus.

Tagasi üles
Back