Kontserdikorraldajad kardavad, et piletite tagasiostmine võib viia pankrottideni

BNS
Copy
Judas Priesti Tallinnas toimuma pidanud kontsert jäi ära
Judas Priesti Tallinnas toimuma pidanud kontsert jäi ära Foto: FREDRIK PERSSON/SCANPIX
  • Minister Tõnis Lukas näeb lahendusena võlaõigusseaduse paindlikku tõlgendamist

Suurkontsertide korraldajad hoiatavad, et koroonapiirangute tõttu ärajäänud kontsertide piletite tagasiostu kohustus võib kaasa tuua pankrotilaine ja ürituste massilise ärajäämise, kirjutab ERR-i uudisteportaal.

2+2 reegel ja 1000 osaleja piirang tähendab, et lauluväljaku muru jääb sel suvel puutumata ka 62 000 Rammsteini fännist, kel on seaduse järgi õigus oma piletiraha kontserdikorraldajalt tagasi küsida.

Kontserdikorraldaja Live Nation Estonia juhatuse liige Mart Eensalu sõnul võib väga paljude piletite tagasiostmine viia pankrotini. «Teistes riikides, näiteks Lätis ja Leedus, on leitud lahendused, kuidas reguleerida riigi poolt, kuidas piletite tagasiostmine peaks toimuma, antud pikemad perioodid, meil pole seda tehtud,» ütles Eensalu.

Tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve amet märkis kirjalikus vastuses «Aktuaalsele kaamerale», et seadus ei ütle täpselt, millise aja jooksul peab kontserdikorraldaja piletid tagasi ostma. Üldjuhul peaks piletiraha tagasi saama kahe nädala kuni ühe kuu jooksul.

Möödunud augustis lauluväljakule Andrea Bocelli toonud Monster Musicu tegevjuht Tanel Samm on koroonapiirangute tõttu pidanud aasta võrra edasi lükkama kolm festivali, millele on müüdud 8000 piletit. Samm ütleb, et suurkontsertide korraldajate mured on seni kõlanud kurtidele kõrvadele.

«See raha, mis on piletiostjate poolt meie usaldatud, ei kuulu meile enne, kui üritus on toimunud. Teadmata ajaks on 1000+ üritused keelatud. Me oleme sisuliselt töötud, aga peame hoidma kontoreid töös, et järgmisel aasta lubatud üritused inimesteni tuua,» lausus Samm.

«Juhul kui valitsus alustab meiega lõpuks dialoogi, suudame aru saada, et see ei ole vajalik ainult korraldajate jaoks. Meie tegevus puudutab tuhandeid inimesi, kes saavad üritusel palka,» lisas ta.

Pärast «Aktuaalse kaameraga» vestlemist pidasid kontserdikorraldajad kultuuriminister Tõnis Lukasega koosoleku. Lukase sõnul peaks tarbijakaitseamet tõlgendama võlaõigusseadust tavaolukorrast erinevalt.

«Pöördun kontserdikülastajate ja ka tarbijakaitseameti poole, et me oleksime valmis andma aasta ja natuke peale kontserdikorraldajatele raha tagastamiseks, sest kui kontserdid lükatakse aasta edasi, siis pärast seda saavad korraldajad ka normaalse kassa juurde tagasi tulla ja väljamakseid teha,» ütles Lukas.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles