T, 26.09.2023

Linnahalli-Aegna laevaliin alustab 1. juunil, külalisi võtab saar vastu juba täna

Facebook
Comments
Aegna Admiralimaja on hetkel saare ainus tegutsev toitlustuskoht, turismigruppe teenindatakse ettetellimisel.
Aegna Admiralimaja on hetkel saare ainus tegutsev toitlustuskoht, turismigruppe teenindatakse ettetellimisel. Foto: Elinor Kimmel
  • Reisilaevad viivad Aegnale Linnahallist, Lennusadamast ja Rohuneeme sadamast
  • Süüa saab Aegnal esialgu ettetellimisel, kiosk on avatud laevaühenduse päevadel
  • Saarele sõiduks on võimalik tellida ka meretakso Gundel

Turismihooaeg algab ka Tallinnale kõige lähemal asuval Aegna saarel. Esmaspäevast alustab linnavalitsuse korraldatud laevaliin Linnahall-Aegna, Lennusadamast saab sõidu Aegnale tellida reisilaevadega Katharina ja Venus. Rohuneeme sadamast viivad Aegnale kiired RIB-kaatrid ning saarel on võimalik silduda ka oma alusega. 

Mais alustama pidanud, kuid eriolukorra tõttu edasi lükkunud Aegna saarega ühendust pidav laevaliin alustab tänavust navigeerimishooaega 1. juunil ja lõpetab 27. septembril.

Kokku on planeeritud 210 reisi, suvel väljub laev Linnahalli juurest kuuel päeval nädalas. Esmaspäeval, kolmapäeval ja neljapäeval tehakse kaks reisi päevas ning reedel, laupäeval ja pühapäeval kolm. Erandiks on jaanipäevaaeg, 23. ja 24. juunil toimub vastavalt kolm ja neli väljumist. Septembrist jätkuvad laevareisid kord päevas ainult nädalavahetustel. 

Reisilaev Vesta väljub Patarei sadamast Linnahalli kailt ning ülesõit Aegna saarele kestab ligikaudu tund aega. Eelmüügist saab pileteid osta kuni kaks tundi enne laeva väljumist. Laevale pääs ja kohapealne piletimüük algab 30 minutit enne reisi algust. Pileti- ja lisainfo on ASi Kihnu Veeteed kodulehel.

Lennusadamast pakuvad väljumisi Aegnale firma Sunlines Cruises laevad Katharina ja Venus, Rohuneeme sadamast Viimsis viib Watersport.ee kiirkaater reisijad saarele viie minutiga, kuid vajalik on ettetellimine. 

Meretakso Gundel Lennusadamas
Meretakso Gundel Lennusadamas Foto: Jaano Martin Ots

Sõiduks Aegnale saab tellida ka meretakso Gundel, mis väljub kokkuleppel kas Pirita, Lennusadama või Vanasadama kailt.

Meretakso võtab korraga peale kuni 12 reisijat ning sõidu aeg saarele sõltub väljumissadama asukohast. 

 

 

 

 

Saar on turistide tulekuks valmis 

Tallinna kesklinna linnaosa haldusalasse kuuluval Aegna saarel tehti sel nädalal algavaks külastushooajaks viimased ettevalmistustööd. Linnaosavalitsuse töötajad tutvusid neljapäeval nii saare turismitaristu valmisolekuga igapäevaseks külastajate vastuvõtuks kui ka rahvusvahelise ökosaarte projekti edenemisega Aegnal, edastas linnaosavalitsus BNSile. 

«Tahtsime oma silmaga veenduda, kuidas on kulgenud puhkeinventari ettevalmistamine suveks, kas lõkkeplatsid ja varjualused on valmis külastajate tulekuks. Vaatasime üle ka planeeritud matkaraja ja saare päästekomando töötingimused. Inventari juures on veel mõned väiksed viimistlustööd lõpetada, kuid üldjoontes on Aegna suvehooajaks valmis,» ütles kesklinna linnaosavanema kohusetäitja Anu Aus.

Kesklinna valitsus esindab Tallinna linna Euroopa Liidu projektis «Ökosaared – Urban Eco Islands», millega arendatakse Aegna saarel säästvaid turismilahendusi ja -taristut. Projekt vältab 1. aprillist 2019 kuni 31. märtsini 2021, seda rahastab INTERREG Kesk-Läänemere programm ja hõlmatud on ka Vasikkasaari Soomest. Muuhulgas on kavas rakendada uusi nutikaid keskkonnaseire viise ning puhketaristu uuendamise kõrval parandada jäätmemajandust saarel.

Toitlustus ainult ettetellimisel

Aegna saarel Admiralimaja puhkekeskust juhtiv Elinor Kimmel ütles, et tavaliselt on suvitajad saarele jõudnud juba maikuus, kuid tänavu on hooaja algus eriolukorra tõttu pisut veninud. Siiski on ka Kimmel turistide saabumiseks valmis, kuid ta hoiatas, et tavalisest erineva aasta tõttu ei pruugi saarel toimida tavapärane toitlustus ja kaubandus. «Kiosk avatakse vaid siis kui on liinilaeva reiside päevad ja pidevat toidukohta ei ole. Meil saab süüa küll, kuid see tuleks ette tellida ja eelistaks suuremaid seltskondi,» kirjeldas Kimmel.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles