K, 7.12.2022
Börsi ja krüptoturu hinnad toob sinuni

Maksuamet: eriolukord vedas firmad 128 miljoniga miinusesse

BNS
Maksuamet: eriolukord vedas firmad 128 miljoniga miinusesse
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Maksu- ja tolliameti teenindusbüroo
Maksu- ja tolliameti teenindusbüroo Foto: Marko Saarm

Alates tänasest on võimalik taas maksuameti lehel ettevõtete võlaandmeid näha.

Enam kui 10 000 ettevõttel on tekkinud eriolukorra ajal 50 eurost suurem maksuvõlg, kogusummas 128 miljonit eurot.

«Peatasime eriolukorra ajal maksuvõlalt intressi arvestamise ja andsime ettevõtjatele aega, kuni riik töötas välja toetusmeetmed, mida sai taotlema asuda. Samuti oli ettevõtjatel vaja uues ootamatus olukorras oma tegevus ja prognoosid üle vaadata. Seetõttu ei olnud vahepeal vajalik ka võlga ajatada,» ütles MTA arvestuse ja võlahalduse valdkonna juht Liina Jõõts pressiteates.

«Oleme viimastel nädalatel kutsunud üles kõiki ettevõtteid, kellel on tekkinud ajutised raskused maksude tasumisega, oma võlga ajatama ning oleme tänaseks jõudnud ka suurema osa taotlustest lahendatud. Taotluse saab teha mugavalt e-MTAs. Ajatamine annab ka äripartneritele signaali, et ettevõte on raskustest hoolimata oma võlaga tegelemas, samuti on siis võimalik saada võla intressilt soodustust,» lisas Jõõts.

Selle eelduseks on aga, et ettevõte on esitanud kohustuslikud deklaratsioonid õigeaegselt ja maksuvõla korral taotleb võla ajatamist. Praegu on võla ajatanud neist ligi 4000. Ajatamise taotlust ei ole esitanud ligi 6000 maksuvõlglast. 

MTAl on võimalik ajatatud maksuvõlale anda kuni 100 protsenti intressimäära soodustust. Lõpliku otsuse soodusmäära ulatuse kohta teeb maksuhaldur, kuid kindlasti peab täidetud olema vähemalt üks kahest tingimusest: ettevõttel puudus enne 2020. aasta 1. märtsi maksuvõlg või see oli korrektselt, ilma mahajäämuseta ajatatud; ja võlg on alla 20 000 euro. Teised isikud saavad ajatamisel üldjuhul 50 protsenti intressimäära soodustust.

Märksõnad
Tagasi üles