LHV alustas taas dollarimaksete pakkumist

LHV peahoone. FOTO: Mihkel Maripuu

LHV Panga erakliendid ja ärikliendid saavad taas teha dollarimakseid, mis on vajalik teenus eelkõige eksportivatele ettevõtetele. LHV partneriks USA dollari maksete töötlemisel on Citi.

LHV Pank on olnud USA dollarite korrespondentpanga otsingutel alates 2016. aastast, kui senine korrespondentpank Deutsche Bank Balti turult lahkus.

«Dollarimaksed on klientide poolt selgelt oodatud teenus, mis lihtsustab oluliselt eelkõige Euroopast väljaspoole tooteid ja teenuseid eksportivate äriklientide tegutsemist. Dollar on üks rahvusvahelise äri põhivaluutasid. Samas läheb ka osal eraklientidest dollarimakseid regulaarselt vaja,» kommenteeris LHV Panga juhatuse liige Andres Kitter.

LHV kliendid saavad dollarimakseid teha välismaksena internetipangas ja ka rakendusliidese LHV Connect kaudu. Teenus on avatud Eesti residentidest eraisikutele ja Eestis registreeritud juriidilistele isikutele. Mitteresidentidele, maksevahendajatest klientidele ja teistele finantsasutustele LHV dollarimakseid ei paku.

«Meil on väga hea meel, et saame täna klientidele dollarimaksete avamisest teada anda. Korrespondentpanganduse teenus on olnud viimased aastad madalseisus, kuna pangandusturgu on mõjutanud mitmed negatiivsed sündmused, ja Eesti kohaliku pangana oleme pidanud tegema palju selgitustööd. Seda olulisem on Citi usaldus LHV vastu ja dollarimaksete teenuse avamine,» lisas Kitter.

Maksete tegemine toimub tavapärase välismakse teenusena. Lisaks dollarile saab LHVs makseid algatada veel 14 välisvaluutas. LHV Pank on ise otseliige nii euro kui ka Briti naela maksesüsteemides.

Tagasi üles
Back