Riik suveks täiendava reisiparvlaevaga lisareise ei telli

Janno Riispapp
, reporter
Copy
Kuivastu-Virtsu praam
Kuivastu-Virtsu praam Foto: Pilt videost

Maanteeamet teavitas riigifirmat TS Laevad oma otsusest suviseks kõrgperioodiks täiendava reisiparvlaevaga lisareise mitte tellida, kuna seoses Covid-19 leviku tõkestamiseks rakendatavate piirangutega ei toimu Saaremaal ja Hiiumaal tavapäraseid suurüritusi ning maanteeamet eeldab reisijate liikumise vähenemist mandri ja suursaarte vahel võrreldes eelmiste aastate suveperioodidega.

2019. aastal tellis maanteeamet Virtsu-Kuivastu liinil 536 lisareisi, mille eest TS Laevad teenis fikseeritud tasu 1,56 miljonit eurot, millele lisandus reisitasu 350 eurot iga reisi kohta. 2019. aasta lisareisideks rentis TS Laevad täiendava reisiparvlaeva «Mercandia VII» ning suurendas ajutiselt laevapereliikmete arvu, teatas Tallinna Sadam börsile.

TS Laevad teenindab Virtsu-Kuivastu liini parvlaevadega Tõll ja Piret ja Rohuküla-Heltermaa liini parvlaevadega Leiger ja Tiiu. Ettevõtte laevastikku kuulub ka asenduslaev Regula.

Tallinna Sadamale kuulub üks Läänemere suurimaid kauba- ja reisisadamate komplekse, mida läbis 2019. aastal 10,64 miljonit reisijat ja 19,9 miljonit tonni kaupa.

Lisaks reisijate ja kaubavedude teenindamisele tegutseb ettevõte laevanduse ärivaldkonnas oma tütarettevõtete kaudu – OÜ TS Laevad korraldab parvlaevaühendust Eesti mandri ja suursaarte vahel ning OÜ TS Shipping osutab multifunktsionaalse jäämurdjaga Botnica jäämurde ja konstruktsioonilaeva teenust Eestis ja offshore-projektides.

Kontserni 2019. aasta müügitulu oli 130,5 miljonit eurot, korrigeeritud EBITDA 74,3 miljonit eurot ning puhaskasum 44,4 miljonit eurot.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles