R, 1.12.2023

Ryanairi juht: me ei lenda, kui peame osa kohti tühjaks jätma

PM Majandus
Facebook
Comments
Ryanairi legendaarne juht Michael O'Leary.
Ryanairi legendaarne juht Michael O'Leary. Foto: PETER NICHOLLS/REUTERS

Ryanairi juht Michael O’Leary teatas, et kui lendudel tuleb reisijaid üksteisest eemal hoida, siis peab riik tühjade istmete eest maksma või tema firma lennukid õhku ei tõuse.

Ryanairi tegevjuht Michael O’Leary hoiatas, et tema odavlennufirma lendama ei hakka, kui riigid nõuavad koroonaviiruse puhangu tõttu kehtestatud reisipiirangute leevendamisel lennukite istmeridade keskmise koha tühjaksjätmist, vahendas Financial Times.

Sõnakas tegevjuht oli reisilennunduse tuleviku kohalt optimistlik, tema plaanide järgi võiks septembriks taaskäivitada 80 protsenti Ryanairi lendudest, kui Euroopa reisilennundus juuli algusest taastada.

O’Leary sõnul opereeriks Ryanair lennuliikluse taastumisel juuli alguses umbes 40 protsenti oma varasematest lendudest ja need oleksid 50- kuni 60-protsendilise täituvusega. Lendude arv kasvaks augustiks 60 ja septembriks 80 protsendini, langedes vaiksemaks talvehooajaks taas 60 protsendile.

Küll kinnitas O’Leary, et plaanid läheks luhta sellisel juhul, kui kehtiks «mingid täiesti ebaefektiivsed sotsiaalse distantseerimise abinõud, nagu keskmiste istmete tühjaks jätmine, sest kui keskmised istmed on tühjad, siis ei hakka me üldse uuesti lendama».

Tema sõnul oli Ryanair juba teatanud Iiri valitsusele, et kui riik tahab sellise reegli kehtestada, siis «kas valitsus maksab keskmise istme eest või me ei lenda».

O’Leary kinnitusel ei saa ettevõte teenida raha 66-protsendilise koormusega. Tema hinnangul ei teki keskmise istme tühjaksjätmisel ka sotsiaalset distantseeritust. «Nii et see on üks idiootne mõte, mis ei saavuta niikuinii midagi,» leidis ta.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles