Ravimifirma Roche juht: mõned koroonaviiruse testid on täiesti ebausaldusväärsed

Copy
Roche tegevjuht Severin Schwan.
Roche tegevjuht Severin Schwan. Foto: Arnd Wiegmann/Reuters/Scanpix

Šveitsi ravimifirma Roche tegevdirektori Severin Schwani kinnitusel on paljud koroonaviiruse antikehade kiirtestid ebausaldusväärsed.

Schwani sõnul on mõned Covid-19 antikehade kiirtestid «katastroofilised». Taolised kiirtestid, mille abil uuritakse viirusevastaste antikehade tekkimist, peaks inimestele ütlema, kas nende organismis on koroonaviirus eksisteerinud.

Roche plaanib mais lansseerida omaenda koroonaviiruse antikehade testid, mille tarbeks analüüsiti ka juba olemasolevaid tooteid. Schwani kinnitusel leidis firma, et paljud neist pole aga usaldusväärsed, ning ta kritiseeris oma konkurente, et taoliste testide turundamine on eetiliselt väär. Ka Maailma Terviseorganisatsioon (WHO) ei soovita hetkeseisuga näpuotsa verd analüüsivaid kiirteste koroonaviiruse tuvastamiseks. 

Schwan avaldas oma arvamust kolmapäeval toimunud konverentsikõnel, kus arutati Roche esimese kvartali majandustulemusi. Kahjuks ei täpsustanud Schwan, milliste firmade toodangust ta täpselt räägib, kuigi ta kinnitas selgituseks, et ei räägi ühestki mainekast ravimitootjast.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles