Päevatoimetaja:
Aimur-Jaan Keskel

Kriis tõstis e-kaubanduse mahtu 85 protsenti

Copy
Kaugtöö, e-kool, e-kaubandus, info­vahetus on meile ülitähtis, seetõttu on oluline, et kiire internetiühendus jõuaks igasse majapidamisse.
Kaugtöö, e-kool, e-kaubandus, info­vahetus on meile ülitähtis, seetõttu on oluline, et kiire internetiühendus jõuaks igasse majapidamisse. Foto: Elmo Riig

Eesti E-kaubanduse Liidu teatel kasvas e-kaubanduse maht märtsis võrreldes eelmise aasta sama kuuga 85 protsenti.

Sagenenud e-poodlemise juures soovitab liit ostude tegemisel alati veenduda, et tegemist on usaldusväärse e-kaupmehega.

E-poe turvalisuses veendumiseks soovitab liidu tegevjuht Tõnu Väät kontrollida, kas e-poe esilehel on olemas ettevõtte kontaktandmed, ka on enne tehingu tegemist oluline tähelepanelikult läbi lugeda ostu-, tarne-, garantii- ja tagastustingimused, et vältida hilisemaid ebameeldivusi.

Tundmatust poest ostu tegemise eel soovitab Väät uurida e-poe kodulehelt tarbijate tagasisidet ning otsida taustainfot internetist. 

Välismaiste e-kaupmeeste puhul soovitab Väät eriti tähelepanelik olla – e-pood võib olla küll eestikeelne, kuid kui see on registreeritud mõnda teise riiki, ei pruugi see tegutseda vastavalt Euroopa Liidu seadustele.

«Kui hind on ikka uskumatult soodne, tasub valvas olla. Kui veebist ei ole võimalik leida müüja kontaktandmeid või e-poe enda lehel puuduvad kommentaarid või tagasiside ostjatelt, tasub olla skeptiline. Nii saad vältida olukorda, kus annad heas usus oma krediitkaardi andmed e-poele, kes neid hiljem omavoliliselt ära kasutab,» sõnab tegevjuht.

Samuti tasuks Väädi hinnangul suhtuda kriitiliselt välismaistesse oksjonikeskkondadesse, seda eriti kasutatud asjade ostmise puhul. 

Kõige mõistlikum on Väädi sõnul teha oste tuntud e-poodidest ning võimalusel eelistada kohalikke e-poode, toetades seeläbi Eesti kaupmehi ja tootjaid.

Tagasi üles