E, 5.06.2023

Notaribürood saavad jätkata tööd ka rangemate erimeetmete puhul

Postimees
Facebook Twitter
Comments
Notar.
Notar. Foto: Peeter Langovits

Valitsuse kehtestatud täiendavad piirangud ei laiene avalikke ülesandeid täitvatele ametnikele, mistõttu saavad notaribürood tegevust jätkata eeldusel, et nii töötajate kui ka klientide ohutus on tagatud ja nakkuse leviku risk miinimumini viidud. 

Notarite Koja sõnul peavad riiklikud funktsioonid toimima ka kriisiajal, kuid  võimalusel soovitatakse kasutada iseteenindusportaali ja hiljuti käivitatud kaugtõestamise süsteemi toimingute tegemiseks distantsilt.

Notarite Koja esimehe Merle Saar-Johansoni hinnangul on selge, et oma tavapärases rütmis ei saa töö jätkuda ka notaribüroodes, kuid õiguskindlus ja ligipääs notariteenustele peab olema tagatud ka kriisiolukorras. «Juba möödunud esmaspäeval otsustasime, et notaritel on vabadus lähtuvalt oma äranägemisest büroo sulgeda ning saata inimesed kaugtööle. Lisaks rakendame ettevaatusabinõusid: me ei tee toiminguid inimestega, kes on hiljuti saabunud välismaalt ning soovitame edasi lükata kõik tehingud, mis pole ajakriitilised,» selgitas Saar-Johanson.

Nii mõnigi notaribüroo ongi oma tegevuse ajutiselt peatanud – teised jätkavad erimeetmeid kasutades. «Notarite töö peab jätkuma ka eriolukorras, samas külastab notaribüroosid palju inimesi ning me peame kaitsma nii notaribüroode töötajate kui ka klientide tervist, tagades minimaalse läbikäimise. Seepärast oleme soovitanud kasutada maksimaalselt uut iseteeninduse platvormi ning võimalusel teha tehinguid kaugtõestusega, mis võimaldab toiminguid teha üle videosilla,» ütles Saar-Johanson.

Kui notaribüroo külastamine lähinädalatel on möödapääsmatu, paluvad notarid büroosse mitte kaasa võtta maaklereid, nõustajaid, pereliikmeid ja teisi toimingu sooritamise aspektist mittevajalikke inimesi. Juba nädalaid on büroodes kasutusel erimeetmed, kus muuhulgas välditakse paberkandjal koopiate väljastamist ja vahetamist ning ühiskasutatavaid kirjutusvahendeid.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles