Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Comarketid pikendavad külastatavuse hajutamiseks oma lahtiolekuaegu

Pärnu Oja tänava Comarket 2020. aasta suvel. FOTO: Ants Liigus

Comarketeid, Delice toidupoode ning Solarise toidupoodi haldav ABC Supermarkets AS jätkab täiendavate ohutusmeetmete rakendamist, et viia nakkuse levikuoht miinimumini. Piiratud on lahtiste kaupade müüki, alustatakse kaitseklaaside paigaldamist kassadesse ning pikendatakse ka poodide lahtiolekuaegu.

ABC Supermarkets juhatuse liige Andrus Põld ütles, et elementaarseid kaitsemeetmeid on järk-järgult rakendatud juba nädalaid. «Oleme töötajatele võimaldanud kaitsevahendite, sealhulgas kaitsemaskide ja kinnaste kasutamise ning Terviseameti juhistest lähtuvalt teinud täiendavat teavitustööd hügieeninõuete osas. Lisaks oleme piiranud lahtiste toodete müüki ning asunud seda pakendama,» ütles Põld.

Positiivsest küljest toob Põld välja asjaolu, et poekülastuste sagedus on langustrendis ja keskmine ostukorv on kasvanud - see tähendab, et inimesed käivad poes harvem ning just seda eesmärki üleriigiliste ettevaatusabinõudega saavutada tahetaksegi. Et külastatavust veelgi hajutada, korrigeerib ABC Supermarkets ka oma poodide lahtiolekuaegu, mis kriisi alguses said lühendatud kella 20-ni. «Alates 30. märtsist oleme avatud kella 21-ni. See täiendav tund võimaldab veelgi hajutada klientide läbikäidavust päeva jooksul ning maandada inimkontakte,» ütles Põld, lisades et eakad ja riskirühma kuuluvad kliendid võiksid poodi külastada pigem hommikutundidel ning ülejäänud kliendid ajastada poekülastuse pärastlõunale või õhtupoolikule.

Toimetus ootab lugejate küsimusi
Saada
Tagasi üles
Back