Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Eesti lennufirma valmistab ette uut evakuatsioonilendu
Hädasolijad, võtke ühendust!

Nordica lennuk. Pilt on illustreeriv. FOTO: Nordica

Nordica ja lennuoperaator Xfly organiseerivad uut erilendu Hispaaniasse Malagasse teisipäeval, 24. märtsil, et tuua Eesti inimesed tagasi koju. 

Viimase nädala jooksul on Euroopas liinilende drastiliselt koomale tõmmatud, mistõttu on paljud Eesti inimesed jäänud või jäämas lõksu erinevatesse välisriikidesse.

Näiteks Hispaanias on kehtestatud hulk liikumispiirangud ja sealne valitsus on andnud korralduse hotellide ja teiste majutusasutuste sulgemiseks alates 24. märtsist. See paneb suured inimhulgad otsima võimalusi riigist lahkumiseks ning alles jäänud liinilendudele on keeruline pileteid saada. Lennuliiklus on lähiajal veelgi vähenemas.

Seetõttu valmistavad Nordica ja Xfly ette uut evakuatsioonilendu Malagast. «Jälgime pidevalt Euroopa riikide kehtestatavaid piiranguid ja saime Hispaania puhul aru, et seal läheb olukord paljude kaasmaalaste jaoks keeruliseks ning otsustasime kohe reageerida. Töötame sisuliselt ööpäev läbi ja suhtleme nii Eesti välisesinduste kui ka hädasolijatega otse. Meile on oluline, et info selliste lendude kohta leviks ja jõuaks inimesteni, sest praeguses kriisiolukorras oleks vastutustundetu pooltühja lennukiga kodu poole lennata,» ütles lennufirma kommunikatsioonijuht Toomas Uibo. 

Erilend Malagasse on planeeritud väljuma Tallinnast teisipäeva hommikul kell 8.00. Lennuettevõte on teavitanud sellisest lennust ka Hispaania Suursaatkonda Tallinnas. Hispaania kodanikel ja Hispaanias elamisluba omavatel inimestel on võimalik osta lennupilet ka Tallinna – Malaga suunal.

Nordica kodulehel on võimalus välismaale lõksu jäänud inimestel oma lennusoovist ja asukohast teada anda. Saadud info baasil saab lennufirma planeerida uusi erilende. «Eesti lennuettevõttena oleme valmis kaasmaalaste soovidele 24/7 reageerima ja seda kõigest paaritunnise etteteatamisega. Oluline on praegu teada saada, kus hädasolijad asuvad. Kui kuskil Euroopas on kogunenud kriitiline hulk inimesi, kes soovivad lendu Eestisse, siis me selle ka teostame,» lubas Uibo.

Tagasi üles
Back