Eesti suurimad kinoketid sulgesid kinod

BNS
Copy
Apollo Kino Teatris esietendus komöödia «Püksid maha!».
Apollo Kino Teatris esietendus komöödia «Püksid maha!». Foto: Remo Tõnismäe / Postimees

Eesti suurim meelelahutusettevõte Apollo Group OÜ sulgeb koroonaviiruse leviku tõkestamiseks kinod ja O´Learyse meelelahutuskeskused. Sama teeb Forum Cinemas.

Apollo Groupi juhatuse esimehe Jaanus Vihandi sõnul nõuab koroonaviiruse kiire levik ka erasektorilt operatiivset ja vastutustundlikku käitumist.

«Apollo esmane eesmärk on igati aidata kaasa viiruse leviku tõkestamisele ning seetõttu on alates reedest suletud kõik kinod ning O´Learyse meelelahutuskeskused,» ütles Vihand.

Tema sõnul hüvitab Apollo etteostetud piletid või kliendi soovi korral vahetab need ümber mõne hilisema seansi pääsmete vastu.

Apollo Group vabandab klientide ees ja loodab nende mõistvale suhtumisele.

Apollo Group on holding-ettevõte, mis omab KFC restorane, Apollo kauplusi, Apollo kinosid, O´Learyse meelelahutuskeskusi, Blenderi mahlabaare ja IceCafe jäätisekohvikuid, samuti filmilevi ettevôtet Baltic Film Distribution. Apollo Groupi suuromanikud on Margus Linnamäe ja Ivar Vendelin.

Ka Forum sulgeb kinod

Forum Cinemas sulges alates reedest kinod Tallinnas, Tartus ja Viljandis, juba müüdud kinopiletid ostetakse tagasi. 

«Juba eile [neljapäeval] tegime otsuse, et ei müü ühele seansile üle 100 pileti ja jätame müüdud istekohtade vahele tühjad istmed, kuid olime valmistunud ka karmimateks meetmeteks ja täna [reede] hommikul valitsus need teatavaks ka tegi,» ütles Forum Cinemas Baltikumi tegevjuht Kristjan Kongo. 

Alates reedest ei tule ettevõtte kinomajades filmid ekraanile, kuid kinomajade uksed jäävad avatuks nii reedel ja nädalavahetusel, et kliendid saaksid soovi korral oma ostetud kinopiletid vahetada kas kinkepileti või raha vastu.

Edaspidine kinomajade lahtiolek või sulgemine otsustatakse uuel nädalal. 

Need, kes on ostnud pileti veebist või mobiilirakendusest, saavad jooksvalt raha oma pangakontole tagasi. Kasutatud kinkekaardid muutuvad taas aktiivseks ja pikenevad 90 päeva võrra.

Praegu jooksvaid filme näidatakse edasi pärast eriolukorra lõppemist. 

Tagasi üles