Suhtlete igapäevaselt ettevõtjatega. Mis on viimase aasta jooksul muutunud? Mis on teisiti?
Väga paljud ettevõtjad sõidavad majanduskasvu pärituules ning neil läheb hästi. Eesti ettevõtjad vaatavad julgelt globaalset turgu ning laiendavad oma äri nii geograafiliselt kui ka tooteid ja teenuseid. Kui Eesti ettevõtetel läheb hästi, on sellel positiivne mõju meie majandusele ning inimeste elatustasemele. Kõrgelt lennates ei tohi muidugi unustada riske – globaalsed probleemid võivad meie väikesele avatud majandusele kiiresti saatuslikuks saada.
Muutuvad ärimudelid ja digitaliseerimine võivad jalad alt lüüa nendelt ettevõtjatelt, kes ei suuda kiirenevate muutustega kaasa minna. Hetkel on ettevõtjal võimalik palju võita, kuid ka minna taandarengu teed. Ettevõtlus on positiivse emotsiooniga tegevusvaldkond, kus riske tuleb hallata, kuid neid tuleb ka võtta – kõige suuremate edulugude taga on riskijulgus ja optimistlik tulevikuvaade. Kirg edu saavutada on möödapääsmatu ning seda on tänases Eesti ettevõtluses rohkelt.
Ettevõtluskonkursil valitakse eelkõige ettevõtjat, inimest. Millised inimesed reeglina läbi löövad? Kas neid ühendab miski?
Ettevõtjaid ühendab riskijulgus ehk nad näevad võimalust seal, kus teised ei näe. Nad on pidurdamatud, sest takistuste tekkimisel ei anna nad alla, vaid pigem saavad energiat juurde. Kui ühtemoodi ei saa, siis ilmselt näevad nad vähemalt kümmet erinevat võimalust, kuidas saab, ja saabki!
Edukas ettevõtja on lootusrikas. Ärivaldkondade mõttes on ühisosa leida keerulisem, sest igas valdkonnas on võimalik teha maailma parimat toodet. Selle konkursi kontekstis ei vaadata üksnes edunumbreid, vaid ka ettevõtlikkust, ärieetikat ning ühiskonda tagasiandmist.