L, 23.09.2023

Jüri Mõisa vedamisel sündis Eesti suurim betoonitööstus

PM Majandus
Facebook
Comments 2
Rail Baltica esimese viadukti nurgakivi asetamine. Pildil  Jüri Mõis.
Rail Baltica esimese viadukti nurgakivi asetamine. Pildil Jüri Mõis. Foto: Mihkel Maripuu

Pärast kaks aastat kestnud läbirääkimisi omandas Jüri Mõisa ja Rasmus Kurmi ettevõte Framm lõpuks Lasbet Tootmise, millega saab Frammist Eesti suurim betooni- ja betoontoodete tootja.

Frammi juhatuse liikme Rasmus Kurmi sõnul on ettevõtte eesmärk Lasbet Tootmise omandamisega saada Eesti betoonituru kujundajaks. «Oleme ASiga Framm suutnud luua Eestis betoonelementide tootmise turul kõrged standardid nii kvaliteedis, efektiivsuses kui ka tööohutuses. ASi Lasbet Tootmine omandamisega suurenevad meie tootmismahud märgatavalt. Seetõttu tahame nende kõrgete standarditega olla eeskujuks ka teistele ehituse valdkonna tegijatele,» lisas Kurm.

Lasbet Tootmise nõukogu esimees Agu Möldre on veendunud, et annab ettevõtte üle headesse kätesse. «Olen juhtinud ASi Lasbet ja ASi Lasbet Tootmine ligi 40 aastat ja arendanud välja võimekuse täita ka kõige keerukamaid tellimusi. Olen alati uskunud, et pikas perspektiivis on edu võti suure organisatsiooni arenenemise võimekus. Usun, et uued omanikud on suutelised looma meie piirkonna üht edulugu betooniturul,» märkis ta.

Ehitusmaterjalide tootja AS Framm, endise nimega Talot, sai ASi Lasbet Tootmine omandamiseks teisipäeval ka loa konkurentsiametilt.

Framm toodab nii betoonvalmistooteid nagu betoonist seinaelemendi ja õõnespaneelid kui ka kaubabetoon ja presstooteid nagu sillutus- ning müürikivid. Frammi kolmes tootmisüksuses töötab kokku üle 200 inimese. Ettevõtte 2019. aasta käive ületas 20 miljonit eurot.

Lasbet Tootmine tegeleb raudbetoonelementide, sealhulgas keeruliste konstruktsioonide tootmisega. Ettevõtte käive oli eelmisel aastal ligi 16 miljonit eurot, ettevõtte tootmine on korraldatud ühes 210 töötajaga tehases. Lasbet Tootmine on aastaid keskendunud ekspordile, ettevõtte viimaste aastate majandustulemused on olnud kantud vaidlustest Rootsi tellijatega. 

Facebook
Comments 2

Märksõnad

Tagasi üles