R, 31.03.2023

Rail Baltic Estonia sai uue juhi telekomisektorist

BNS
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Rail Baltic Estonia juht Tõnu Grünberg
Rail Baltic Estonia juht Tõnu Grünberg Foto: Raul Mee

Alates 1. märtsist asub Eestis Rail Baltic projekti elluviiva ettevõtte Rail Baltic Estonia juhatuse esimehena ametisse telekommunikatsiooni valdkonna tippjuht Tõnu Grünberg.

Grünberg on pikaajalise kogemusega telekommunikatsiooni ja infotehnoloogia valdkonna tippjuht. Ta on olnud mobiilsideettevõtte Telia Eesti tehnoloogiadirektor ja juhatuse liige, TeliaSonera grupi Euraasia regiooni tehnoloogiadirektor ning juhtinud Telia grupi tütarettevõtet Ucell Usbekistanis, teatas ettevõte.  

Kuni Rail Baltic Estonia meeskonnaga liitumiseni oli Grünberg vanemkonsultant Dubai juhtimiskonsultatsiooni ettevõttes Sense Strategy. Lisaks sellele on Grünberg olnud pikalt ka Eesti Infotehnoloogia- ja Telekommunikatsiooniettevõtjate Liidu asepresident. Grünbergil on magistrikraad Chalmersi Tehnikaülikoolist ning ta on ennast täiendanud Rootsi juhtimisinstituudis ja London Business School-is. 

«Näen oma eesmärgina koostöös Rail Baltic Estonia meeskonnaga viia ellu nii Eestile kui kogu Euroopale olulist megaprojekti. See on kahtlemata suur väljakutse, mis annab meie regiooni arengule positiivse tõuke pikkadeks aastakümneteks. Minu esimeseks prioriteediks on kindlustada ehitustegevuste ajakavas püsimine ja seeläbi tagada projektile järgnevate perioodide rahastamine. Samuti kindlustada organisatsiooni sujuv toimimine,» kommenteeris Grünberg pressiteates. 

Rail Baltic Estonia nõukogu esimees André Küüsvek lisas pressiteate vahendusel, et Grünbergi ülesandeks on projekti kiirendamine, juhtimisel suurema integreerituse saavutamine ja lõppkokkuvõttes kvaliteetse ja keskkonnasõbraliku raudteeühenduse loomine Eestist Euroopasse. 

Rail Baltic Estonia on majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi haldusalasse kuuluv ettevõte, mis esindab Eesti riigi huvisid Balti riikide ühisettevõttes RB Rail AS. Ettevõttes Rail Baltic Estonia töötab 23 inimest.

Rail Balticu projekt näeb ette kahe rööpapaariga, 870 kilomeetri pikkuse Euroopa standardlaiusega 1435 millimeetrit elektrifitseeritud raudtee ehitamise Tallinnast Leedu-Poola piirini.

Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Märksõnad
Tagasi üles