N, 30.11.2023

MTA alustab enammakstud tulumaksu tagastamist

BNS
Facebook
Comments
Esimese aasta deklareerijaid kontrollitakse hoolikalt, et tulumaks ei saaks valesti tagastatud - vastasel juhul tuleks see hiljem ikka riigile tagasi maksta.
Esimese aasta deklareerijaid kontrollitakse hoolikalt, et tulumaks ei saaks valesti tagastatud - vastasel juhul tuleks see hiljem ikka riigile tagasi maksta. Foto: Liis Treimann

Maksu- ja tolliamet (MTA) alustab kolmapäevast enammakstud tulumaksu tagastamist neile, kes on oma tuludeklaratsiooni juba elektrooniliselt esitanud ja kelle deklaratsioon ei vaja täiendavat kontrolli.

Tagastamise kiirus ei sõltu seejuures deklaratsioonide esitamise järjekorrast.

Paberil tuludeklaratsiooni esitanutele alustatakse enammakstud tulumaksu tagastamist 19. märtsist.

Teisipäeva õhtuse seisuga oli esitatud 487 000 tuludeklaratsiooni ja 412 000 inimest ootab tagastust summas 141 miljonit eurot. Praegu esitatud tuludeklaratsioonide põhjal tuleb tulumaksu juurde maksta 25 000 inimesel kogusummas 11 miljonit eurot.

Sellest aastast on tulumaksudeklaratsiooni esitades võimalik tagasisaadav raha kohe ka annetuseks suunata. Seda võimalust on kasutanud 2508 inimest kogusummas 68 420 eurot.

MTA soovitab küsimuste korral otsida infot esmajoones kodulehelt www.emta.ee, pöörduda e-kirjaga eraklient@emta.ee või infotelefonile 880 0811. MTA Tallinna büroos on jätkuvalt enam kui tunni aja pikkused järjekorrad. Seega, kui on soov või vajadus büroosse kohale tulla, siis võiks seda võimalusel mõned nädalad edasi lükata.

Tuludeklaratsiooni esitamise tähtaeg on 30. aprillil. Kui inimesel tuleb tulumaksu juurde maksta, siis selle tasumise tähtaeg on 1. oktoobril.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles